Onkyo BD-SP807

Zaawansowany odtwarzacz Blu-ray Onkyo, opatrzony prestiżowym certyfikatem THX.

Zaawansowanym odtwarzaczem Blu-ray w ofercie Onkyo jest BD-SP807. Urządzenie ma solidną, wysoką, metalową obudowę, stylistycznie dopasowaną do amplitunerów tego producenta. Odtwarzacz opatrzony certyfikatem THX, świadczącym o zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, uruchamia się ok. 40 s i tyle samo trwa wczytywanie filmów Blu-ray. Na jego tylnym panelu zamontowano bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się m.in. HDMI, analogowe wyjście audio 7.1 czy złącze Ethernet. To ostatnie pozwala podłączyć obsługujące funkcję BD Live urządzenie do Internetu i przy odtwarzaniu płyt Blu-ray pobierać materiały dodatkowe.

Wysokiej jakości dźwięk

Odtwarzacz wyposażono w komplet dekoderów audio HD (z Dolby TrueHD i DTS-HD MA włącznie) i ma rozbudowaną sekcję audio - każdy z ośmiu kanałów obsługuje oddzielny przetwornik DAC 192 kHz/24-Bit. Dzięki temu oferowane przez urządzenie czyste, przestrzenne brzmienie jest wysokiej jakości zarówno na cyfrowym wyjściu HDMI, jak i 8-kanałowym analogowym.

Szczegółowy obraz

Sekcja wideo BD-SP807 także została dobrze przygotowana. Zamontowany w tym modelu nowy, wysokiej klasy procesor wideo Anchor Bay Technology 1030 sprawnie skaluje sygnał do trybu 1080p, usuwa przeplot, redukuje szumy i poprawia płynność obrazu.

Dzięki temu generowany przez odtwarzacz obraz (także przeskalowany) jest bardzo stabilny i szczegółowy. Ma też dobrze nasycone, naturalne kolory.

Warto dodać, że BD-SP807 potrafi odtwarzać filmy DivX HD i AVCHD - także z kart pamięci SD (na frontowym panelu ma czytnik takich kart).