Onkyo DV-BD507

Solidny odtwarzacz Blu-ray Onkyo jest zgodny ze standardem BD-Live i potrafi odtwarzać także filmy DivX HD.

Onkyo DV-BD507, w przeciwieństwie do poprzednika, jest zgodny ze standardem BD 2.0. Został wyposażony w czytnik kart SD oraz gniazdo sieciowe Ethernet pozwalające podłączyć go do Internetu i - przy odtwarzaniu płyt Blu-ray - pobierać materiały dodatkowe (funkcja BD-Live). Mimo dość wysokiej ceny, DV-BD507 nie ma wewnętrznej pamięci. Korzystanie z funkcji BD-Live jest możliwe tylko po umieszczeniu w czytniku kart SD odpowiedniej karty o pojemności min. 1 GB (trzeba ją dokupić).

Nowy odtwarzacz uruchamia się dość wolno – w 30 s, a kolejne 25 s upływa do rozpoczęcia odtwarzania filmu z płyty Blu-ray. Cicho pracujący napęd potrafi sprawnie obsługiwać także cyfrowe zdjęcia JPEG i pliki audio MP3/WMA (te są również odtwarzane z kart SD), filmy AVCHD oraz DivX/ DivX HD z polskimi napisami w .txt (plik z napisami musi się znajdować w tym samym katalogu i mieć identyczną nazwę jak z filmem).

Generowany przez urządzenie obraz jest ostry, szczegółowy i kontrastowy. Ma bardzo dobrą głębią czerni oraz poprawnie zbalansowane, nasycone kolory. I to także w przypadku obrazu przeskalowanego do rozdzielczości 1080p.

Odtwarzacz wyposażony w komplet dekoderów audio HD, z DTS HD Master Audio włącznie, nie ma analogowych wyjść pozwalających na wyprowadzenie tą drogą zdekodowanego, wielokanałowego sygnału audio. Dźwięk 7.1 dostępny jest wyłącznie na złączu HDMI. Oferowane przez urządzenie brzmienie jest dobrej jakości - przestrzenne, z mocno zaznaczoną podstawą basową i czystymi sopranami.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: