Onkyo DV-BD606

Pierwszy odtwarzacz Blu-ray Onkyo, potrafiący także odtwarzać filmy DivX.

Onkyo - firma, która do końca wspierała format HD DVD - wprowadziła na rynek swój pierwszy odtwarzacz Blu-ray. Urządzenie ma niezbyt atrakcyjną stylistycznie obudowę. Na jej przednim panelu umieszczono szufladę napędu, duży wyświetlacz, kilka przycisków do obsługi podstawowych funkcji odtwarzacza oraz czytnik kart SD. Ten ostatni umożliwia odtwarzanie zapisanych na kartach SD cyfrowych zdjęć (JPEG) oraz plików audio (MP3/WMA). Na tylnej ściance obudowy zamontowano ubogi zestaw gniazd, wśród których nie ma ani analogowych wyjść 7.1, ani sieciowego LAN. Jest za to wyjście HDMI 1.3, którym można przesyłać wielokanałowe ścieżki audio zakodowane we wszystkich formatach (włącznie z DTS HD Master Audio). Ścieżki mogą być także konwertowane do postaci LPCM.

Urządzenie uruchamiające się w nieco ponad 30 sekund (a wczytywanie samych płyt Blu-ray trwa ok. 25 s) wyposażono w specyficznie opracowane, identyczne jak w modelu Funai (KD 9/2008), menu ekranowe, w którym te same opcje powtarzają się w kilku miejscach.

Pierwszy model Onkyo, mimo wysokiej ceny, spełnia zaledwie wymogi standardu BD1.1, tzn. potrafi obsługiwać płyty Blu-ray oferujące funkcje Bonus View (w trakcie odtwarzania filmu istnieje możliwość oglądania w wydzielonym na ekranie oknie zapisanych na krążku materiałów dodatkowych), ale nie BD Live (pobieranie dodatków z Internetu).

DV-BD606 oferuje przestrzenne brzmienie i szczegółowy, z dobrą głębią czerni i prawidłowo zbalansowanymi kolorami obraz (także w przypadku przeskalowanego z płyt DVD do rozdzielczości 1080p).

Ponadto odtwarzacz poprawnie obsługuje DivX-y z polskimi napisami w .txt. (pliki z napisami muszą być zapisane w tym samym katalogu co film i mieć identyczną nazwę).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: