Onyx Boox Classic

Onyx pokazał, że tanie czytniki nie muszą być budowane z najgorszych komponentów.

Boox Classic kosztuje niecałe 300 zł i ma dobrej jakości 6 calowy ekran E Ink Pearl HD, który pracuje w rozdzielczości 1024 x 758 pikseli. Ten czytnik to świetna alternatywa dla nieprodukowanego już Kindle Classic.

Boox Classic ma czytnik kart pamięci (microSD) i obsługuje wszystkie najważniejsze formaty książek bez konieczności ich konwertowania. Czytnikiem sterujemy za pomocą przycisków. Przyciski umieszczone na dłuższych krawędziach obudowy służą do przewracanie wirtualnych kartek, a wbudowany czterokierunkowy przełącznik (umieszczony pod ekranem) służy do poruszania się po interfejsie programowym urządzenia i wybierania opcji. Niestety jest on mały i trzeba się przyzwyczaić do głęboko osadzonego środkowego klawisza, którym wybieramy opcje.

Zobacz również:

Onyx Boox Classic ma 4 GB dysk flash, umożliwia też przechowywanie plików na dysku Midiapolis.com. Po skonfigurowaniu kanałów RSS można przeglądać interesujące nas wiadomości z serwisów internetowych. Czytnik wykorzystuje Androida, ale jego możliwości są tak ograniczone, że z powodzeniem można było go zastąpić Linuksem. Szczególnie, że Android zajmuje dużo więcej przestrzeni na dysku.

Boox Classic ma zdecydowanie mniejsze możliwości niż droższe czzytniki, ale do czytania książek wystarczy. To dobry wybór dla osób szukających budżetowych rozwiązań o ile na początku poświęcimy mu trochę czasu na naukę obsługi. Mamy nadzieję, że producent wkrótce pokusi się o stworzenie bardziej obszernej instrukcji obsługi bo nie zawsze osoby, które po raz pierwszy mają do czynienia z czytnikami będą wiedziały jak wybrać, lub zamknąć daną opcję.

Onyx Boox Classic ma pojemną jak na tego typu urządzenie baterię (1700 mAh). Procesor Freescale MX Cortex A8 1.0 GHz i 512 MB pamięci RAM nie czynią z niego mistrza wydajności, ale szybkość działania nie odbiega od średniej. Co istotne Classic ma ekran o dużo lepszych parametrach niż inne urządzenia w tym przedziale cenowym i pomimo kilku niedociągnięć wart jest swojej ceny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: