Opera Touch

Opera Touch to przeglądarka do osób ceniących sobie indywidualność.

Cena: Darmowa

Zalety: Świetny wygląd interfejsu, wbudowany adblocker, łatwość w obsłudze jedną ręką.

Wady: Brak zakładek, brak synchronizacji online

Opera Touch

Opera to przeglądarka internetowa, która znacznie odróżnia się od innych tego typu programów i posiada swoich fanów i wiernych użytkowników. Program ten posiada zaledwie jednoprocentowy udział w rynku przeglądarek internetowych na komputerach stacjonarnych, ale jej użytkownicy twierdzą, że to najlepszy tego typu program, jaki stworzono i mają ku temu powody.

Na iPhone'a dostępna jest przeglądarka Opera Touch.

Zobacz również:

  • To już oficjalne: koniec przeglądarki Opera!

Producent informuje, że przeglądarkę projektowano do użycia w podróży i podczas przemieszczania się, co ma tłumaczyć dosyć ubogą funkcjonalność. Interfejs graficzny jest bardzo interesujący. Wszystkie najważniejsze elementy dostępne są w filetowym kółku wyświetlanym na dole ekranu.

Użytkownik może wchodzić z nim w interakcję przy pomocy różnego rodzaju gestów. Możliwe jest wywołanie ekranu głównego przeglądarki lub otwartą zakładkę. Przytrzymanie pozwala na otwarcie szybkiego menu, w którym można znaleźć między innymi czytnik kodów QR.

Co ciekawe Opera nie pozwala na korzystanie z zakładek. Takie rozwiązanie może odstraszyć sporą część użytkowników. Na szczęście nie usunięto historii przeglądania. Możliwe jest także wykorzystanie funkcji Flow, która pozwala na szybkie i wygodne przesyłanie stron internetowych pomiędzy przeglądarką zainstalowaną na iPhone'ie. a wersją na komputery PC.

Dziwnym posunięciem jest usunięcie wielu przydatnych funkcji, a zastosowanie portfela kryptowalut, który obsługuje między innymi Etherum. Innymi przydatnymi opcjami jest obecność wbudowanego adblockera. Wszystko to składa się na bardzo dziwną i intrygującą przeglądarkę internetową.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: