Opticum HD T90

Opticum HD T90 to tuner set-top-box. Wykonany jest z dobrej jakości materiałów i oprócz odbioru cyfrowej telewizji naziemnej pozwala również na odtwarzanie filmów, muzyki czy zdjęć z zewnętrznych nośników USB.

Obudowa

Opticum HD T90 zajmuje niewiele miejsca i bez problemów powinniśmy go zmieścić obok telewizora (180mm x 30mm x 90mm - dł./wys/gł.). Obudowa wykona z plastyku i czarnej blachy jest sztywna i mocna. Z przodu urządzenia zamontowano trzy przyciski do obsługi urządzenia i wyświetlacz LED.

Opticum HD T90

Opticum HD T90

Z tyłu urządzenia znajduje się komplet gniazd, między innymi: SCART do podłączania telewizorów starszej generacji, HDMI, USB (do zewnętrznych nośników), analogowe i cyfrowe wyjście audio S/PDIF. Szkoda, że producent nie zdecydował się na wyprowadzenie gniazdo USB z przodu obudowy. Ułatwiłoby to podłączanie zewnętrznych nośników USB, które są konieczne do tego abyśmy np. mogli nagrywać programy telewizyjne.

Możliwości

Opticum HD T90 wyposażono w dekoder Dolby Digital oraz Dolby Digital Plus i tuner zgodny z obsługą formatu SDTV i HDTV kodowanych w systemie MPEG-4 część 10 (H.264/AVC. W 100% spełnia zalecenia ministerstwa Infrastruktury w w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych.

Oprócz tego to funkcjonalny odtwarzacz multimedialny obsługujący większość popularnych formatów audio, wideo i zdjęć. Obsługuje również napisy w formatach TXT i SRT.

{z:254442}}

Urządzeniem głównie steruje się za pomocą dołączanego pilota, który zasilany jest dwoma bateriami AAA.

Wnioski

Opticum HD T90 to kolejny stacjonarny tuner DVB-T, który warto wziąć pod uwagę, planując przejście na sygnał cyfrowy telewizji naziemnej. Pozwoli nie tylko oglądać telewizję, ale również odtwarzać filmy z zewnętrznego nośnika USB (DivX, MKV, XVid, X264, AVI, MOV, DVDRip) i nagrywać programy telewizyjne.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: