Opticum ITI HDX8

Opticum ITI HDX8 to dekoder do oglądania płatnej telewizji "n" z kartą dostępową na 30 dni. Po tym okresie bez doładowania przez miesiąc można oglądać podstawowe kanały. Za to przez cały czas dzięki wbudowanemu tunerowi DVB-T możemy korzystać z cyfrowej telewizji naziemnej, która jest za darmo.

Obudowa

Opticum ITI HDX8 jest większy od przeciętnego tunera DVB-T set-top-box, ale i tak nie zajmie dużo miejsca (200 x 150 x 35 mm) obok telewizora. Obudowa to klasyczna konstrukcja wykonana z blachy stalowej z plastykowym panelem przednim. Wyposażona jest też w prosty wyświetlacz i ma zintegrowany zasilacz.

Gniazda i interfejsy

Z przodu obudowy nie znajdziemy żadnych gniazd, producent umieścił tam tylko dwa przyciski i wyświetlacz Led-owy. Wszystkie gniazda umieszczono z tyłu obudowy a jest ich sporo. Do dyspozycji mamy gniazdo HDMI, SCART, S/PDID, USB, wyjście i wejście do podłączenia anteny do odbioru cyfrowej telewizji i wejście do podłączenie anteny satelitarnej. Z tyłu umieszczono też czytnik kart dostępu w systemie Conax Parowany z kartą do telewizji "n" i włącznik zasilania. Dzięki dobremu wyposażeniu Opticum ITI HDX8 możemy podłączyć nie tylko do nowego telewizora (HDMI), ale również starszej generacji odbiorników wykorzystując gniazdo SCART.

Możliwości

Opticum ITI HDX8 to głównie dekoder do oglądania telewizji "n". W tym wypadku nie potrzebujemy jednak żadnego abonamentu, wystarczy po prostu doładowywać dołączaną kartę. Działa więc równie prosto jak telefon na kartę. Aktywacji karty dokonać można poprzez Biuro Obsługi Klienta lub poprzez wysłanie sms'a z nr karty na nr +48 725 72 72 72 (koszt według cennika operatora). Aby doładować kartę możemy skorzystać z przelewu w banku lub na poczcie na przydzielony do karty nr konta lub za pomocą SMS-a. Kolejne doładowania mogą być robione w dowolnych okresach bez utraty ważności karty. Co istotne karta funkcjonuje bez podpisywania umowy i jakichkolwiek zobowiązań do terminowych opłat. Usługa telewizyjna n na kartę wraz z dekoderem OPTICUM X8 HD jest dostępna z Pakietem Domowym HD i Pakietem Premium HD przez 1 miesiąc za darmo. Po tym okresie bez doładowania przez 1 miesiąc można oglądać podstawowe kanały: TVN HD, TVP1 HD, TVP2 HD, TVN7 HD, Religia TV, TTV. W przerwach gdy nie mamy wykupionego abonamentu możemy korzystać z cyfrowej telewizji naziemnej bo Opticum ITI HDX8 posiada wbudowany również tuner DVB-T zgodny z standardem obowiązującym w Polsce (MPEG 4). Obsługuje też wymagane kodeki audio: Dolby Digital i Dolby Digital Plus.

Opticum ITI HDX8 umożliwia również nagrywanie oglądanych programów, ale aby móc korzystać z tej funkcji to wymagane jest posiadanie szybkiego dysku zewnętrznego korzystającego z interfejsu USB, lub pamięci USB. Menu urządzenia jest proste i funkcjonalne, podobnie jak pilot, który zasilany jest parą baterii AAA.

Wnioski

Opticum ITI HDX8 to wielofunkcyjnych dekoder, który sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Jeżeli jesteś miłośnikiem telewizji "n" a nie chcesz podpisywać umowy i korzystać z niej tylko wtedy kiedy jest Ci potrzebna to ten tuner będzie idealnym wyborem. W chwilach gdy nie mamy aktywnej karty, możemy oglądać darmową telewizję naziemną co jest super alternatywą.

Zobacz inne tunery DVB-T (MPEG-4)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: