Optoma EW330

Zalety:

  • Miniaturowe rozmiary
  • Cyfrowe złącze HDMI
  • Panoramiczny przetwornik DLP

Wady:

  • Drżenie obrazu
  • Słaba ostrość
  • Kiepskie odwzorowanie barw

Ultralekki projektor Optomy (tylko 1,2 kg) dysponuje rozdzielczością WXGA (1280x800 pikseli), wejściem HDMI i lampą pozwalającą na uzyskanie jasności zbliżonej do 2200 ANSI lumentów. Choć projektor ten ma sporo zalet, nie ustrzeżono się też kilku wad do których zaliczamy słaby obiektyw i nienajlepszą reprodukcję barw.

Ultralekki projektor Optomy (tylko 1,2 kg) dysponuje rozdzielczością WXGA (1280x800 pikseli), wejściem HDMI i lampą pozwalającą na uzyskanie jasności zbliżonej do 2200 ANSI lumentów. Choć projektor ten ma sporo zalet, nie ustrzeżono się też kilku wad do których zaliczamy słaby obiektyw i nienajlepszą reprodukcję barw. Panoramiczne proporcje przetwornika DLP sprawiają, że projektor dobrze współpracuje z większością nowoczesnych notebooków wyposażonych w panele LCD o tej samej rozdzielczości. Prezenter nie musi zmieniać rozdzielczości na własnym komputerze aby uzyskać optymalną jakość obrazu.

Jasność projektora to 2200 ANSI lumenów co jest wartością dobrą jak na model o tak małych rozmiarach. Kontrast jest standardowy dla produktów tej klasy i wynosi 2000:1 (tryb on/off). Zoom optyczny jest wyłącznie symboliczny 1,1x tak więc producent tak naprawdę mógł pokusić się o obiektyw o stałej ogniskowej co być może pozytywnie odbiłoby się na jakości obrazu. Optyka nie zachwyca, obraz nie ma idealnej ostrości.

Złącze HDMI gwarantuje za to uzyskanie stabilnego obrazu pozbawionego szumów. Wadą projektora jest przeciętne odwzorowanie barw. Przestrzeń barwowa pokrywana przez projektor jest ograniczona, barwy są przygaszone, brak nasycenia kolorów. Funkcja dynamicznej regulacji kontrastu – AI współdziała z lampą, której jasność regulowana jest w zależności od charakteru aktualnie wyświetlanego obrazu. Niestety AI mocno przejaskrawia biel, przez co funkcja ta nie zawsze się sprawdza. Plusem projektora jest stosunkowo niska głośność, którą trudno uzyskać przy wysokiej jasności i niewielkich gabarytach urządzenia.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier