Overmax Qualcore 1027

Zalety:

  • Moduł 4G
  • Płynność działania
  • Długi czas pracy baterii

Wady:

  • Kiepska jakość zdjęć

Overmax Qualcore 1027 to tablet z niższej półki cenowej. Jednak potrafi pozytywnie zaskoczyć!

Overmax Qualcore 1027 to tablet z ekranem IPS o przekątnej 10,1". Pokazuje obraz w rozdzielczości 1280x800 pikseli (proporcje 16:10), a napędza go do działania czterordzeniowy procesor MediaTek z układem graficznym Mali-400 MP. Został wyposażony w dwa moduły łączności bezprzewodowej - Wi-fi 802.11 b/g/n i 4G. Tablet posiada aparat 8 Mpix z lampą błyskową, funkcją HDR i autofocusem. Warto nadmienić, że jako jeden z nielicznych i pierwszych w Polsce otrzymał oficjalny certyfikat Android GMS (Google Mobile Services), który potwierdza legalność oprogramowania oraz nowoczesność zastosowanych w nim rozwiązań. Oznacza to pełny dostęp do usług oferowanych przez Google (w tym sklepu Google Play), stabilność działania oraz długoterminowe wsparcie techniczne.

Overmax Qualcore 1027 obsługuje 2 karty SIM i kartu pamięci micro SD do 32 GB. Po zakupie otrzymujemy 16GB miejsca na dane. Tablet wyposażony jest w dwa aparaty - przedni 2 Mpix i tylny 8 Mpix. Niestety, jakość zdjęć robionych przez oba pozostawia nieco do życzenia, więc raczej nie można traktować tego urządzenia jako zamiennika dobrego aparatu. Jeśli natomiast planowane jest używanie do przeglądania internetu, korzystania z multimediów czy bawienia się grami - produkt Overmax powinien doskonale się sprawdzić, tym bardziej, że bateria starcza na 12 godzin.

Podsumowując: jeśli nie chcesz przepłacać, a potrzebny Ci tablet do prostszych gier, przeglądania internetu czy komunikacji, Overmax Qualcore 1027 będzie jak znalazł.