PDP Patriot PDC22G6400LLK

Zalety:

  • Nominalnie krótkie czasy dostępu

Wady:

  • Słabo się podkręcają
  • Wymagają bardzo wysokich napięć zasilania

PDP Patriot PDC22G6400LLK mimo iż spełniają obietnice producenta nieco rozczarowują, gdyż jak się okazuje nie dysponują nawet minimalnym zapasem możliwości podkręcania.

Testowane moduły dają przede wszystkim możliwość pracy z częstotliwością 800 MHz przy bardzo krótkich czasach dostępu 4-4-4-12 (CAS-TRCD-TRP). Niestety, wymagają do tego wysokiego napięcia zasilania wynoszącego aż 2,2 V. Oczywiście wydajność systemu przy takich ustawieniach jest wyższa niż przy standardowych timingach. Jeśli podczas instalacji zdamy się na automatyczny wybór timingów, pamięci będą pracowały z wartościami 5-5-5-16, ale za to wymagają niższego napięcia – 2,0 V. To jednak nadal więcej niż zwykłe w DDR2 1,8 V.

Niestety, próby obniżenia czasów dostępu z nominalnych 4-4-4-12 nie powiodły się, a zatem stanowią one kres możliwości testowanych modułów. W ich SPD zapisano za to ustawienia 5-5-5-15 przy napięciu 2,3 V, ale za to dla częstotliwości 1000 MHz. Wzbudza to spore nadzieje na dobry wynik w próbie uzyskania wysokiej częstotliwości pracy. Jak się okazuje całkowicie nieuzasadnione. Otóż właśnie takie parametry pracy okazują się kresem możliwości testowanych modułów. Stabilnej pracy nie udało się uzyskać przy częstotliwości nawet minimalnie wyższej niż 1000 MHz, mimo podnoszenia napięcia zasilania.

Moduły Patriot zaopatrzono w estetyczne aluminiowe radiatory. Zaletą jest ich zwarta budowa umożliwiająca montaż na każdej płycie głównej za to podczas pracy nagrzewają się one do bardzo wysokich temperatur.

PDP Patriot PDC22G6400LLK mimo iż spełniają obietnice producenta nieco rozczarowują, gdyż jak się okazuje nie dysponują nawet minimalnym zapasem możliwości podkręcania.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier