PDP Patriot PSD22G800KH

PDP Patriot PSD22G800KH pozwalają na stabilną pracę nie tylko przy ustawieniach nominalnych ale także na znaczące obniżenie czasów dostępu lub istotne podniesienie częstotliwości taktowania.

Dwustronne moduły opakowano w pomalowany na niebiesko aluminiowy radiator. Cechuje się on niewielkimi wymiarami. W przypadku DDR2 to bardzo duża zaleta gdyż zbyt szerokie i rozbudowane radiatory często uniemożliwiają montaż pamięci na części płyt głównych, szczególnie tych przeznaczonych dla procesorów AMD. Patrioty pozwalają na uniknięcie tego problemu – da się je włożyć nawet do bardzo ciasno zgrupowanych gniazd położonych tuż przy gnieździe procesora.

PSD22G800KH to standardowe moduły DDR2 o częstotliwości pracy 800 MHz. Pracują nominalnie z czasami dostępu 5-5-5-16 (CAS-TRCD-TRP) i przy napięciu zasilania równym 1,8 V. Tak też są rozpoznawane automatycznie po instalacji. Standardowe parametry w pracy pociągają za sobą typową wydajność platformy.

Modułom podczas prób uzyskania niskich mitingów udało się zejść do wartości 4-4-4-12. Wymagały do tego dość wysokiego napięcia – 2,23 V. Dobrze wypadły także w testach uzyskania najwyższej stabilnej częstotliwości pracy, uzyskując 1120 MHz przy napięciu 2,31 MHz. Najważniejsze jest bezproblemowe uzyskanie wartości 1066 MHz, co pozwala na cieszenie się maksymalną wydajnością także podczas pracy z procesorami AMD Phenom i Intel Core 2 Duo/Core 2 Quad. Po podkręceniu pamięci, radiatory nagrzewały się bardzo mocno, ale nie było problemu z wielogodzinną, stabilną pracą przy zamkniętej obudowie.

PDP Patriot PSD22G800KH potwierdziły dobrą opinię na temat modułów tej firmy. Pozwalają na stabilną pracę nie tylko przy ustawieniach nominalnych, ale także na znaczące obniżenie czasów dostępu lub istotne podniesienie częstotliwości taktowania.