POCO Launcher 2.0

Ranking: Najlepsze nakładki na Androida - Ranking 2019

Prosta i przejrzysta nakładka dla fanów Xiaomi.

  • Cena: darmowy
  • Wymagana wersja systemu operacyjnego Android: 5.0 Lollipop lub nowszy

POCO Launcher 2.0 został zaprojektowany pierwotnie dla taniego smartfona z wydajnymi podzespołami - POCOphone F1 od Xiaomi. Po pewnym czasie producent zdecydował się na udostępnienie nakładki dla każdego użytkownika Sklepu Play. Cieszymy się, że POCO Launcher 2.0 można zainstalować na niemalże każdym urządzeniu z Androidem, ponieważ jest to nakładka oferująca czysty, spójny, elegancki i zarazem nowoczesny design.

POCO Launcher 2.0

Źródło: techadvisor.co.uk

W przeciwieństwie do innych launcherów POCO Launcher 2.0 nie posiada mnóstwa opcji personalizacji, a całość wygląda niemalże identycznie, jak czysty system operacyjny Android. Zmiany wizualne można wyliczać na placach jednej ręki. Do gustu przypadło nam automatyczne grupowanie aplikacji według kategorii w szufladce z aplikacjami, chociaż żałujemy, że nie można dostosować ich nazw według własnych upodobań i preferencji.

Podobnie, jak wiele nowych nakładek graficznych również POCO Launcher 2.0 posiada możliwość wyboru pomiędzy trybem jasnym i ciemnym. Nie zabrakło interesującej implementacji opcji odpowiedzialnej za chowanie wybranych aplikacji, które dostępne są poprzez podwójne przeciągnięcie szufladki.

Co ważne POCO Launcher 2.0 rozwijany jest przez samo Xiaomi. Rozwiązanie jest w pełni kompatybilne z Androidem 10 i posiada możliwość zmiany wyglądu powiadomień.

POCO Launcher można pobrać z Google Play z tego linku.