PQI Cool Drive U350 (16 GB)

Zalety:

  • Aluminiowa obudowa
  • Chowana wtyczka
  • Dobra jakość wykonania

Wady:

  • Niska wydajność

Coraz częściej pamięci USB dysponują chowaną wtyczką, podobnie jest z modelem Cool Drive U350, który niestety okazał się też jednym z wolniejszych w naszym zestawieniu.

Pamięć zamknięta jest w aluminiowej obudowie, która wyposażona jest w duży przycisk do wysuwania i chowania wtyczki USB. Niestety o ile sama wtyczka jest chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi to przycisk wystaje, co z kolei czyni go bardziej podatnym na uszkodzenia. Pod tym względem rozwiązanie zastosowane w pamięciach SanDiska Cruzer Titanium wydaje się praktyczniejsze.

Wydajność

Prędkość zapisu najmniejszych plików nie odbiega zbytnio od średniej, jednak zapis średniej wielkości plików z prędkością 3,7 MB/s potrafi znacznie wydłużyć ten proces. Dobrej jakości modele osiągają w tym teście ponad 10 MB/s, testowy zapis zbioru plików MP3 o pojemności 3 GB trwa na Cool Drive U350 prawie 14 minut, podczas gdy szybkim modelom wystarczy 5 minut. Podobnie jest z prędkością zapisu dużych plików, która w pamięci PQI wynosi 6 MB/s, podczas gdy konkurencyjny model Verbatima Store'n'Go 47334 o identycznej pojemności uzyskuje prędkość o 10 MB/s wyższą.

Pamięć jest wykonana staranniej niż większość tanich model z plastikową obudową. Nie jest mała, ale jej wielkość nie wpływa na komfort jej użytkowania, gorzej z wydajnością. Na tym polu PQI Cool Drive U350 parametrami niewiele odbiega od najtańszych konstrukcji.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier