Palit 9800 GT Sonic

Zalety:

  • Skuteczny układ chłodzenia
  • Stosunkowo niski pobór energii

Wady:

  • Do zasilania potrzebuje 6-pinowego złącza PCI-Express
  • Wydajność znacznie niższa niż podobnie wycenianych modeli Radeon HD 4850

Potężne elementy chłodzące procesor graficzny, pamięci i sekcję zasilania to wyróżniki karty graficznej Palita wyposażonej w procesor NVIDIA GeForce 9800 GT. Takie zabiegi pozwoliły w modelu serii Sonic zwiększyć standardowe częstotliwości taktowania procesora i pamięci RAM.

Potężne elementy chłodzące procesor graficzny, pamięci i sekcję zasilania to wyróżniki karty graficznej Palita wyposażonej w procesor NVIDIA GeForce 9800 GT. Takie zabiegi pozwoliły w modelu serii Sonic zwiększyć standardowe częstotliwości taktowania procesora i pamięci RAM. Kluczowym elementem karty jest procesor graficzny wyposażony w 112 jednostek przetwarzania strumieniowego, 16 potoków renderingu i 256-bitowy interfejs pamięci. Na karcie znalazło się 512 MB pamięci GDDR3 pracującej z taktowaniem 1900 MHz.

Procesor z kolei przetaktowano do 650 MHz. Dla porównania w wyposażonej w ten sam procesor graficzny karcie ASUS EN9800GT MATRIX, GPU pracuje z taktowaniem 612, a pamięć 1800 MHz. Wyższe częstotliwości na karcie Palita pozwalają jej osiągnąć lepsze rezultaty w testach wydajności. Minusem jest dość wysoki układ chłodzenia i konieczność podłączenia dodatkowego zasilania ( 6-pinowe złącze PCI Express). Pomimo znacznego podkręcenia podczas pracy karta nie wykazuje się szczególnie zwiększonym poborem mocy. Przy pełnym obciążeniu komputer z kartą Palita pobierał 241, a w trybie wyświetlania pulpitu Visty tylko 124W. Niestety pomimo pewnych zalet trudno polecić zakup tego modelu. Za podobną cenę kupicie karty wyposażone w procesory graficzne ATI Radeon HD 4850, które praktycznie w każdym teście wykazują sporą przewagę prędkości nad modelami GeForce 9800 GT.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier