Palit GTS250 GREEN 1024M DDR3 256B CRT DVI HDM

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Sprawny, udany i niegłośny system chłodzenia
  • Dużo złącz

Wady:

  • Duże gabaryty
  • Najbardziej wymagające gry w wysokich rozdzielczościach wymagają mocniejszego układu

Palit GTS250 GREEN 1024M to karta wykorzystująca znany od bardzo dawna układ G92 NVIDII, wyposażona w niemal wszystkie wyjścia sygnału wideo, a do tego cechująca się sprawnym systemem chłodzenia.

GeForce GTS 250, wcześniej znany jako GeForce GTX 9800+, mimo iż nie należy do nowych układów, nadal bardzo dobrze radzi sobie z grami. Zawdzięcza to zaawansowanej konstrukcji. Układ wyposażono w 16 potoków renderingu i 128 zunifikowanych jednostek przetwarzania. Jest on też bardzo wysoko taktowany – rdzeń na karcie Palit pracuje z częstotliwością 702 MHz a jednostki cieniowania 1512 MHz. Szerokość szyny pamięci to 256 bitów. Na karcie zainstalowano 1024 MB pamięci pracującej z zegarem 2000 MHz.

System chłodzenia odbiera ciepło z układu graficznego i pamięci. Składa się z dużego obudowanego radiatora i wentylatora o bardzo dużej średnicy. Sprawia solidne wrażenie, działa sprawnie i nie jest dokuczliwie głośny, nawet pod obciążeniem.

Kartę wyposażono w wyjścia HDMI, D-Sub i DVI. W czasie spoczynku zestaw testowy pobierał 132 W mocy a pod obciążeniem 260 W. Wydajność karty, jak wspomnieliśmy wcześniej nadal jest dobra. Wystarcza do grania we wszystkie tytuły a mocy obliczeniowej może zabraknąć jedynie w najwyższych rozdzielczościach. T o jednak zmartwienie tylko nielicznych użytkowników, dysponujących bardzo drogimi monitorami. Oni z kolei raczej nie sięgną po kartę z tego przedziału cenowego. Na dziś trudno pisać o przewidywanej popularności karty i oceniać opłacalność jej zakupu. Nabywca na pewno nie będzie tym produktem rozczarowany, ale też i lepiej poczekać na zmiany cen związane z wprowadzaniem nowych układów graficznych.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier