Palit GTX460 SONIC PLATINUM

MSI GTX460 SONIC PLATINUM to pierwsza z testowanych przez nas kart graficznych NVIDIA GeForce GTX 460. Karty te mają za przystępną ceną oferować bardzo dobrą wydajność i wsparcie dla najnowocześniejszych technologii tworzenia obrazu. Sprawdziliśmy na ile potwierdzą się te zapowiedzi.

Karta Palit GTX460 SONIC PLATINUM zbudowana została z użyciem najnowszego układu NVIDIA GF104. Karta Palit dysponuje układem F104 w najwyższej specyfikacji. Zawiera on 32 potoki renderingu i 224 zunifikowane jednostki przetwarzania. Rdzeń układu na opisywanej karcie pracuje z częstotliwością 800 MHz, zaś shakery 1600 MHz. Na karcie zainstalowano 1024 MB pamięci RAM GDDR5 o częstotliwości pracy 4000 MHz i szerokości szyny danych 256 bitów.

System chłodzenia karty składa się z miedzianej podstawy odbierającej ciepło z układu graficznego, dwóch rurek cieplnych przekazujących je do dużego, aluminiowego radiatora i umieszczonego na nim wentylatora. Wentylator o sporej średnicy nie staje się nadmiernie głośny nawet podczas pracy pod obciążeniem.

Na śledziu karty umieszczono dwa gniazda Dvi, jedno VGA i jedno HDMI. Zasilanie dostarczane jest przez PCI-Express x16 i dwa gniazda 6-pin.

Testy wykazały rewelacyjną wydajność karty. Przebija ona zarówno GeForce GTX 465 jak i Radeona HD 5850 zbliżając się do wyników Radeona HD 5870 i GeForce GTX 470! Karta pozwala na granie we wszystko, przy maksymalnych szczegółach obrazu i bardzo wysokich rozdzielczościach.

Pobór mocy platformy z kartą w spoczynku wynosił zaledwie 71 W, zaś pod obciążeniem wzrastał do 250 W.

Palit GTX460 SONIC PLATINUM, to kara niezwykle wydajna, nowoczesna, obchodząca się dość łagodnie jak na NVIDIĘ z poborem mocy i niewielkich rozmiarów. Kosztuje wprawdzie około 1000 zł, ale trzeba przyznać, ża za tą cenę trudno by było wskazać coś lepszego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: