Palit GeForce GTX 970 JetStream - Wydajna konstrukcja

Palit GeForce GTX 970 JetStream to jedna z najtańszych kart graficzny z układem Nvidii GeForce GTX 970 (kosztuje nieco ponad 1400 zł).

Palit GeForce GTX 970 JetStream wyposażona jest w autorski system chłodzenia JetStream , składający się z dwóch wentylatorów, rurek cieplnych i aluminiowego radiatora. Dzięki technologii 0dB-Tech wentylatory automatycznie wyłączają się gdy temperatura procesora graficznego spada poniżej 60 stopni Celsjusza. Karta graficzna wówczas schładzana jest pasywnie. Także GeForce GTX 970 JetStream doskonale nadaje się do budowy cichego komputera do pracy i gier. Moc cieplna karty graficznej jest o 5 W wyższa (150 W) od referencyjnej konstrukcji Nvidii z GeForce GTX 970, ale Palit jest od niej cichszy i wydajniejszy.

Palit GeForce GTX 970 JetStream - Wydajna konstrukcja

W praktyce wentylatory uruchamiają się tylko podczas grania czy korzystania z programów, które intensywnie korzystają z procesora graficznego.

W rozdzielczości 1080p zapewnia komfortową rozgrywkę w każdej grze. W Wiedźminie 3 z włączonym efektem Nvidia HairWorks przy ustawieniach „Uber” szybkość renderowania wynosiła powyżej 40 kl./s. Długość karty graficznej to około 25 cm, także Palit GeForce GTX 970 JetStream bez problemów zmieści się w średniej wielkości obudowie. Wymaga podłączenia dodatkowych dwóch złącz zasilających (6 - pinowych).

Zobacz również:

  • Recenzja: Kameleon w obudowie – Palit RTX 3060 Ti ColorPop
  • Wiedźmin, sezon 3 - kiedy premiera, obsada, fabuła. Wszystko, co wiemy o serialu od Netflix