Panasonic DMP-BD60

Odtwarzacz Blu-ray Panasonica, gwarantujący wysokiej klasy obraz. obsługuje DivX-y.

Odtwarzacz Blu-ray Panasonica ma niską, wykonaną z dobrych materiałów obudowę ale na jej tylnej ściance zabrakło analogowych wyjść audio 7.1. Urządzenie wyposażono w komplet dekoderów audio HD z DTS HD Master Audio włącznie. Dzięki temu ścieżki dźwiękowe można zdekodować w odtwarzaczu i przesłać do amplitunera złączem HDMI w postaci wielokanałowego strumienia PCM (przydatne dla właścicieli wzmacniaczy, które nie mają najnowszych dekoderów).

Nowy model jest zgodny ze standardem BD 2.0, ma gniazdo sieciowe Ethernet, co pozwala w trakcie odtwarzania płyt Blu-ray pobierać z Internetu materiały dodatkowe (funkcja BD-Live). Ponadto, po podłączeniu urządzenia do Internetu można uruchomić funkcję Viera Cast i przeglądać zasoby dwóch serwisów: YouTube (z filmami) i Picasa (z cyfrowymi zdjęciami).

Odtwarzacz ma również czytnik kart SD/SDHC, który umożliwia nie tylko odtwarzanie zapisanych na takich nośnikach zdjęć cyfrowych (JPEG), plików audio ( MP3) czy filmów w formacie AVCHD, ale także przechowywanie na kartach SD pobranych z Internetu materiałów potrzebnych do obsługi funkcji BD Live (urządzenie nie ma bowiem własnej pamięci flash).

Z kolei zamontowany w DMP-BD60 port USB 2.0 pozwala na sprawne odtwarzanie z przenośnych dysków filmów DivX (z obrazem standardowej rozdzielczości) z polskimi napisami w .txt, bo tego czytnik kart SD nie umożliwia.

Zaletą urządzenia jest jego bardzo sprawnie pracująca sekcja wideo, wyposażona w procesor PHL Reference Chroma Plus oraz układy P4HD, poprawiające jakość obrazu. Ich działanie jest szczególnie dobrze widoczne przy odtwarzaniu filmów z płyt DVD, kiedy dokonywane jest zwiększanie rozdzielczości obrazu do trybu 1080p. Dodatkowe piksele tworzone są na podstawie analizy 60 sąsiadujących, a 16-stopniowa detekcja ruchu wyświetlanych obiektów wykorzystywana jest do poprawy płynności obrazu.

Generowany przez urządzenie obraz ma niezwykle wysoką jakość. Jest on bardzo ostry i kontrastowy, z doskonałymi przejściami tonalnymi nasyconych kolorów oraz wzorcową gradacją czerni. Przy prezentacji ciemnych scen wszystkie szczegóły są dobrze widoczne.

Natomiast wadą DMP-BD60 jest jego powolne działanie. W porównaniu z nowymi odtwarzaczami konkurencji jego uruchamianie trwa dość długo (40 sekund), a wgrywanie płyt Blu-ray nawet minutę.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: