PANASONIC PANASONIC LED TX-55FX700E

Panasonic LED TX-55FX700E to 55 cali i nacisk na dokładne odwzorowanie kolorów. Jak wypada w praktyce?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Wsparcie dla HDR
  • Wide Colour Phosphor Technology
  • Funkcje Smart TV

Wady:

  • Średnia jakość dźwięku
  • Przeglądarka internetowa
  • Nie zawsze wykrywa dyski USB 3.0

Telewizor Panasonic - obraz i dźwięk

Panasonic LED TX-55FX700E to - zgodnie z nazwą - telewizor LED. Wyświetla obraz w rozdzielczości 4K, czyli 3840x2160 pikseli. Działa w jednym sześciu trybów ustawionych przez producenta: dynamicznym, normalnym, kinowym, prawdziwego kina, sportowym, dedykowanemu grom oraz własnemu - czyli można samodzielnie dopasować wszystkie ustawienia. Wspiera HDR - technologię odpowiedzialną za zwiększenie palety dostępnych kolorów oraz odpowiednie ich nasycenie. Obsługuje takie zaawansowane rozwiązania jak HDR10+, HDR10 oraz HLG. Dzięki specjalnej technologii Wide Colour Phosphor Technology, pozwalającej wygenerować szersze spektrum barw, specyfikacje standardu DCI są spełnione w ponad 90%. Telewizor z technologią Wide Colour Spectrum zapewnia bardziej subtelną, naturalnie stonowaną paletę kolorów, która - w odróżnieniu od większości telewizorów LCD - nadal wygląda autentycznie w każdej scenie. Za dźwięk w Panasonic TX-55FX700E odpowiadają dwa głośniki VR-Audio True Surround o mocy łącznej 20 W. Dostępne są cztery różne tryby emisji, w tym jeden użytkownika. Zarówno obraz, jak i dźwięk wypadają przeciętnie w tym zakresie cenowym. Dźwięk można poprawić dzięki głośnikom zewnętrznym, ale z obrazem nie da się zrobić niczego więcej.

Panasonic LED TX-55FX700E - komunikacja i funkcje

Telewizor Panasonic ma wbudowany interfejs Wireless LAN, umożliwiający korzystanie z funkcji Smart TV. Centralnym miejscem jest my Home Screen 3.0 - mamy stąd dostęp do aplikacji oraz przeglądarki internetowej. Producent ostrzega, że zawartość dostępna do oglądania w przeglądarce internetowej podlega następującym ograniczeniom: może różnić się od tej z PC, a jej widoczność może być ograniczona. Mało to zachęcające. Urządzenia możemy podpinać za pomocą trzech wejść HDMI lub portów USB (dwa w wersji 2.0, jeden 3.0). Jednak w tym drugim przypadku czasami występują problemy z wykryciem dysku zewnętrznego z interfejsem USB 3.0. Ilość funkcji multimedialnych, jakie ma do zaoferowania, także pozostawia nieco do życzenia.

Podsumowując: telewizor Panasonic LED TX-55FX700E oferuje dobry obraz i średni dźwięk. Solidna inwestycja, jeśli nie zależy Ci na rozbudowanych funkcjach SmartTV.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: