Panasonic Lumix GH5

W skrócie:

Panasonic Lumix GH5 robi świetne zdjęcia oraz filmy w 4K.

Zalety:

  • 6K PHOTO i 4K PHOTO
  • Nagrywanie 4K
  • 5-osiowa stabilizacja obrazu
  • Zaawansowane funkcje
  • Solidna konstrukcja

Wady:

  • Średni autofocus

Panasonic Lumix GH5 to doskonałe połączenie aparatu fotograficznego i kamery wysokiej jakości! Dowiedz się, dlaczego!

Panasonic Lumix GH5 to bezlusterkowy aparat fotograficzny, który spokojnie może zastąpić kamerę wideo. Wyposażono go w matrycę Live MOS o rozdzielczości 20,3 megapikseli bez filtra dolnoprzepustowego i procesor Venus Engine 10. Brak filtra umożliwia rejestrowanie obrazów o największej ostrości w szerokim zakresie dynamicznym bez artefaktów. Funkcja 6K PHOTO daje możliwość fotografowania z prędkością 30 kl./s (z możliwością wyboru klatki z najlepszym ujęciem danego momentu z serii 6K; odpowiednik ok. 18 Mpix zdjęcia(, a4K PHOTO, umożliwia zapis z prędkością 60 kl./s w rozdzielczości odpowiadającej zdjęciom 8-megapikselowym. Ponadto ten aparat Panasonic umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K i to przy 60 kl./s! I co najważniejsze - nie ma tu ograniczenia czasu filmowania. Na jakość wykonywanych fotografii oraz filmów ma duży, pozytywny wpływ 5-osiowa stabilizacja obrazu. Aczkolwiek autofocus jest średniej jakości w porównaniu z resztą.

Lumix GH5 umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 12 kl./s (tryb AFS) oraz 9 kl./s (tryb AFC). Oprócz tego Panasonic wprowadził tu takie funkcje i rozwiązania, jak Post Focus, Focus Stacking, Multipixel Luminance Generation i Three Dimensional Colour. Podgląd zdjęć umożliwia wyświetlacz dotykowy TFT LCD 3,2". Aparat został wyposażony w duży wizjer OLED o rozdzielczości 3 680 000 punktów i współczynniku powiększenia ok. 1,52x / 0,76x (odpowiednik aparatu 35 mm). Cieszy obecność moduł Wi-fi 802.11a/b/g/n/ac i to nie byle jakiego, ale 5,8 GHz. Oprócz tego w obudowie znajduje się ukryty moduł Bluetooth v4.2. Jeśli chodzi o wejścia, otrzymujemy gniazdo HDMI typu A, port USB typu C, wejście pilota, wejście mikrofonu zewnętrznego oraz słuchawkowe (każde o średnicy 3,5 mm).

Zobacz również:

  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej

Opisując aparat Lumix GH5 nie można zapomnieć o obudowie, która jest kolejnym dużym plusem urządzenia. Wykonanie ze stopu magnezu gwarantuje ogromną wytrzymałość oraz odporność na zachlapania, kurz i działanie niskich temperatur. Można go z powodzeniem używać w temperaturze nawet do -10°C. Aparat został uszczelniony, dzięki czemu można go wykorzystywać podczas najtrudniejszych warunków atmosferycznych.

Podsumowując: wszystkie te cechy sprawiają, że Lumix GH5 to naprawdę dobra inwestycja, zwłaszcza, jeśli chce się dużo filmować - i to w najwyższej jakości!