Panasonic PT-F300NT

Zalety:

  • Rozbudowane funkcje WiFi
  • Wysoka jasność
  • Odporny na kurz

Wady:

  • Wolny przesył danych w trybie WiFi

Instalacyjny projektor Panasonica idealnie nadające się do projekcji w sali konferencyjnej. Jego jasność na poziomie 4000 ANSI lumenów wystarczy do prowadzenia prezentacji przy pełnym oświetleniu, a pomoże w tym technologia Daylight View 5, która korzystając z czujnika oświetlenia dopasowuje parametry projektora tak aby obraz był zawsze wyraźny. Imponująco prezentują się także zdolności projektora do pracy w sieci WiFi.

Instalacyjny projektor Panasonica idealnie nadające się do projekcji w sali konferencyjnej. Jego jasność na poziomie 4000 ANSI lumenów wystarczy do prowadzenia prezentacji przy pełnym oświetleniu, a pomoże w tym technologia Daylight View 5, która korzystając z czujnika oświetlenia dopasowuje parametry projektora tak aby obraz był zawsze wyraźny. Imponująco prezentują się także zdolności projektora do pracy w sieci WiFi. Model ten wyposażono we wbudowany kontroler sieci WiFi pracujący w standardzie "b" i "g". Projektor ma optyczny zoom o dużym zakresie regulacji, a dodatkowym ułatwieniem podczas instalacji będzie możliwość ręcznej zmiany położenia obiektywu w pionie i poziomie. Obiektyw zamknięto za plastikową osłoną, a obudowę specjalnie zabezpieczono przed wnikaniem do wnętrza obudowy zanieczyszczeń.

W rezultacie powietrze wewnątrz projektora powinno być czyste przez cały czas jego eksploatacji, co ma zapobiec spadkowi jasności spowodowanemu zakurzeniem wnętrza rzutnika. Równomierność rozświetlania ekranu jest dobra, wynosi prawie 90 procent. Do ostrości nie mamy większych zastrzeżeń. System Daylight View 5 korzystając z wbudowanego czujnika oświetlenia tak modyfikuje ustawienia barw podstawowych aby kolory wyświetlane w pomieszczeniu o silnym nasłonecznieniu wyglądały równie dobrze jak gdyby prezentacja odbywała się przy całkowitym zaciemnieniu pokoju. Oprócz możliwości konfiguracji projektora za pośrednictwem przeglądarki internetowej urządzenie ma unikalną funkcję jednoczesnego wyświetlania na ekranie obrazu nadawanego przez sieć WiFi przez nawet kilkunastu użytkowników.

Projektor jako jeden z nielicznych przez sieć WiFi przesyła nie tylko obraz ale i dźwięk. Aplikacja do obsługi WiFi WirelessManager ME 5.5 jest intuicyjna w obsłudze, a konfiguracja sieci WiFi nie nastręcza problemów. Projektor obsługuje najnowsze protokoły zabezpieczeń WPA-PSK2, można go również dodatkowo zabezpieczyć hasłem. Dużym plusem jest dobra gwarancja na projektor i lampę. Oba te elementy objęte są 3-letnią gwarancją.