Panasonic PT-VW330E

Panasonic PT-VW330E to model o bardzo wysokiej jasności. Można go używać bez problemu w niezaciemnionych pomieszczeniach. Oferuje także bardzo wysoką ostrość obrazu

Panasonic PT-VW330E dedykowany jest zastosowaniom prezentacyjnym ale poradzi siebie również w kinie domowym. Służą temu przyzwoite kolory, głębia czerni, rewelacyjna ostrość. Użytkownicy biznesowi docenią szeroki zakres ustawień regulacji i możliwości połączeń.

Jakość obrazu

Ostrość, ostrość i jeszcze raz ostrość. To parametr, którym ten projektor wyprzedza większość konkurencyjnych modeli. Czysty, klarowny obraz wręcz zachęca do oglądania. Na czele stawki plasuje się także wysoka jasność. Dzięki niej bez problemu można oglądać filmy nawet w pogodny dzień, w niezaciemnionym pomieszczeniu. Lepsza mogłaby być geometria. Po usunięciu zniekształceń trapezowych, u góry ekranu widać dość wyraźnie zniekształcenia poduszkowe. Szwankuje płynność. Szybkie sceny sprawiają wrażenie rwanych. Obraz jest trochę zaszumiony. Reprodukowane przez ten model kolory są naturalne i dobrze nasycone. Subiektywny odbiór głębi czerni wydaje się być wystarczający mimo, że pomiary tego nie potwierdzają.

Możliwości regulacyjne i funkcje

Wysoka jasność powoduje zwiększone zużycie energii, dlatego producent zdecydował się na jej wielostopniową regulację. Gdy nie jest potrzebna z powodzeniem można włączyć jeden z trybów oszczędnych. Do dyspozycji jest także automat dobierający jasność na podstawie odczytów z wbudowanego czujnika. Obraz obok obrazu oraz obraz w obrazie to sposób prezentowania materiału z dwóch źródeł jednocześnie. Aby zadowolić szerszą grupę użytkowników producent uzupełnił również projektor o możliwość sterowania jego funkcjami przez sieć lokalną

Obudowa i podłączenia

Osłona obiektywu jest ręczna i bardzo delikatna. Łatwo ją zgubić, trudno założyć na obiektyw. Precyzyjne i stabilne są za to oparte na pierścieniach regulacje. Tyle że dostęp do nich jest utrudniony. Wystają one poza krawędź obudowy i są chronione dodatkowym plastikowym kołnierzem. Kolorystyka użytych materiałów jest nijaka. Szary kolor plastiku nie wzbudza żadnych emocji. Użyty materiał jest za to bardzo dobry, mocny, trwały, o wystarczającej sztywności. Przyciski są wygodne i pracują bardzo precyzyjnie. Trochę małe. Regulacja tylnych nóżek ułatwia ustawienie w każdej płaszczyźnie. Chłodzenie projektora jest albo zbyt słabe albo producent zabezpiecza się jak tylko może przed awariami związanymi z wysoką temperaturą. Na pełne wyłączenie projektora trzeba czekać około półtorej minuty. Bardziej niecierpliwi użytkownicy mogą się z tego powodu trochę denerwować.

Dołączony do projektora pilot jest niewygodny w obsłudze. Wpływają na to przede wszystkim niewielkie, gumowe przyciski, które nie reagują odpowiednio na wydawane polecenia.

Panasonic PT-VW330E

Ocena jasności projektora na tle innych modeli