Panasonic TX-37LX85

Telewizor LCD oferujący wysoką jakość obrazu, dobrze skalibrowany fabrycznie.

Panasonic ma w ofercie zarówno telewizory plazmowe, jak i LCD. Do redakcyjnych testów trafił 37-calowy model LCD tego producenta, z panelem o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli (HD Ready).

Obudowę urządzenia wykonano starannie, z dobrej jakości materiałów, lecz wyposażono, niestety, w nieobrotową podstawę. Na ściankach telewizora - tylnej i bocznej - umieszczono bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się m.in. 3 złącza HDMI i czytnik kart SD.

Odbiornik wyposażono w czytelne menu ekranowe, podzielone na kilka podsekcji, umożliwiające łatwe zmiany parametrów pracy urządzenia. Niestety zaawansowanych opcji regulacji obrazu, co jest typowe w telewizorach tego japońskiego producenta, właściwie nie ma. Dostępne są tylko cztery wersje predefiniowanych ustawień:

dynamiczna, normalna, kinowa i eco. Na szczęście zostały one dobrze przygotowane. W trybie kinowym obraz ma temperaturę barw zbliżoną do 6500 Kelvinów, a barwy wyświetlane są w odpowiednich proporcjach. W dynamicznym, który oferuje wyższą temperaturę barw i jasności, zastosowane ustawienia sprawdzają się dobrze - obraz, nawet w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu jest wyraźny, z poprawnie zbalansowanymi, nasyconymi kolorami.

Odbiornik Panasonica wyposażono w system podwajania liczby wyświetlania klatek -100 Hz Motion Picture Pro. Działa on skutecznie - w prezentowanym obrazie nie widać smużenia. Innym rozwiązaniem, zastosowanym w tym modelu, jest technologia V-real PRO 3, której zadaniem jest zwiększanie detaliczności obrazu i płynności barw. Układ ten działa dobrze, eliminując często spotykaną wadę telewizorów LCD – nie najlepsze stopniowanie barw. Na ekranie TX-37LX85 kolory prezentowane są płynnie. Jednak najbardziej zaskoczyła nas wysoka szczegółowość i niezwykła ostrość obrazu. Niektórym użytkownikom może nawet to przeszkadzać, ponieważ w niektórych scenach staje się on nieco nienaturalny. Oferowana przez telewizor głębia czerni jest na dobrym poziomie, lecz w porównaniu z najlepszymi modelami LCD konkurencji jest słabsza.

Umieszczone pod ekranem telewizora głośniki tworzą dobrze zbalansowany, soczysty dźwięk, z wystarczająco mocną podstawą basową. Przy oglądaniu filmów dialogi są wyraźnie słyszalne, a dźwięk przestrzenny emulowany jest sprawnie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: