Panasonic TX-65FZ950E

Panasonic TX-65FZ950E to telewizor z najwyższej półki cenowej. Co oferuje za ponad 10 tysięcy złotych?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Technologie poprawy obrazu
  • Dobra jakość dźwięku
  • Funkcje Smart TV
  • Wyszukiwanie głosowe

Wady:

  • Problem z odtwarzaniem niektórych materiałów wideo

Telewizor Panasonic - obraz i dźwięk

Panasonic TX-65FZ950E to telewizor OLED z ekranem o przekątnej 65". Wyświetlacz pokazuje obraz w rozdzielczości 3840×2160 pikseli, czyli 4K. Za właściwy kontrast odpowiada procesor Studio Colour HCX, a zastosowana technologia poprawy obrazu Master HDR OLED dba o głębię kolorów, a zwłaszcza za niezwykle estetyczny efekt głębokiej czerni, a także szeroką paletę barw. Obsługuje wiele formatów HDR, w tym HDR10 i Hybrid Log Gamma. Telewizory OLED obsługują też format HDR10+ (który oczekuje na certyfikację). Ponadto oferuje też takie funkcje jak dynamiczna optymalizacja scen oraz funkcja automatycznego korektora jasności, która dostosowuje obraz do natężenia światła w pomieszczeniu. Zachwyca tryb THX Cinema - oglądając film można naprawdę poczuć się jak w kinie. Telewizor został wyposażony w soundbar stereo 2.2 o mocy 80W (20×2; 20×2) z Cinema Surround Pro. Powstał we współpracy z ekspertami od dźwięku, firmą Technics. I nie ma tu żadnych powodów do narzekań - sprawdza się świetnie.

Panasonic TX-65FZ950E - łączność i funkcje

Telewizor Panasonic to oczywiście Smart TV. Działa pod kontrolą My Home Screen 3.0. Pracuje bardzo płynnie, a niewielkie poślizgi można zauważyć wyłącznie przy oglądaniu YouTube w najwyższej możliwej rozdzielczości serwisu, czyli 3840×2160 pikseli 60 klatek z HDR. Nie brak szeregu preinstalowanych aplikacji - zaczynając od Netflixa, kończąc na przeglądarce internetowej. Apps Market, czyli sklep z aplikacjami, pozwala pobierać nowe, ale trzeba przyznać, że - w porównaniu z innymi systemami - wybór nie jest duży. Na plus należy policzyć możliwość wyszukiwania głosowego w języku polskim. W obudowie znajdują się cztery wejścia HDMI (4K 60/50p z technologią HDCP 2.2) oraz trzy USB. Można bez problemu nagrywać wybrane treści na dyski i pamięci zewnętrzne. W przypadku odczytywania multimediów ze źródeł zewnętrznych, można zauważyć problem z odtworzeniem materiałów wideo, skompresowanych przy użyciu Motion JPEG. Ale to jedyna wada, której można nawet nie zauważyć.

Zobacz również:

  • Panasonic TX-55LZ1000E - test OLED-a dla graczy i kinomaniaków

Podsumowując: telewizor Panasonic TX-65FZ950E swoje kosztuje, ale nie zawodzi. To dobra inwestycja na lata komfortowego używania.