Panasonic TX-58EX703E

Panasonic TX-58EX703E to Smart TV z ekranem o przekątnej 58". Czy warto w niego zainwestować?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Wsparcie dla HDR
  • Wide Colour Phosphor
  • Funkcje Smart TV

Wady:

  • Średnia jakość obrazu i dźwięku
  • Przeglądarka internetowa
  • Nie zawsze wykrywa dyski USB 3.0

Telewizor Panasonic - obraz i dźwięk

Panasonic TX-58EX703E to Smart TV o wyświetlaczu z przekątną 58-cali. Jakość pokazywanego przez niego obrazu to 4K, czyli 3840x2160 pikseli. Wspiera HDR, co ma umożliwić realistyczne odwzorowanie nasycenia i głębi barw. Możliwa jest obsługa wielu formatów tegu typu, takich jak HDR10 — standardowy format HDR dla filmów i dysków Blu-ray UHD, a także Hybrid Log Gamma — opracowany przez BBC i japońską telewizję NHK format HDR dla telewizji. Dzięki specjalnej technologii Wide Colour Phosphor Technology, pozwalającej wygenerować szersze spektrum barw, specyfikacje standardu DCI są spełnione w ponad 90%. Telewizor z technologią Wide Colour Spectrum zapewnia bardziej subtelną, naturalnie stonowaną paletę kolorów, która - w odróżnieniu od większości telewizorów LCD - nadal wygląda autentycznie w każdej scenie. Za dźwięk w Panasonic TX-58EX703E odpowiadają dwa głośniki VR-Audio True Surround o mocy łącznej 20 W. Dostępne są cztery różne tryby emisji, w tym jeden użytkownika. Zarówno obraz, jak i dźwięk wypadają przeciętnie w tym zakresie cenowym.

Panasonic TX-58EX703E - komunikacja i funkcje

Telewizor Panasonic ma wbudowany interfejs Wireless LAN, umożliwiający korzystanie z funkcji Smart TV. Centralnym miejscem jest my Home Screen 2.0 - mamy stąd dostęp do aplikacji oraz przeglądarki internetowej . Producent ostrzega, że zawartość dostępna do oglądania w przeglądarce internetowej VIERA podlega następującym ograniczeniom: może różnić się od tej z PC, a jej widoczność może być ograniczona. Mało to zachęcające. Urządzenia możemy podpinać za pomocą trzech wejść HDMI lub portów USB. Jednak w tym drugim przypadku czasami występują problemy z wykryciem dysku zewnętrznego z interfejsem USB 3.0. Ilośc funkcji multimedialnych, jakie ma do zaoferowania, także pozostawia nieco do życzenia.

Zobacz również:

Podsumowując: telewizor Panasonic TX-58EX703E oferuje bardzo dobry obraz i jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie jest Ci potrzebny szereg dodatkowych możliwości.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: