Paperwhite 2 3G

Kindle Paperwhite 2 3G jest wyposażony w 6-calowy ekran e-Ink Carte, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1024 x 758 pikseli. Wyświetlacz ma kontrastowe, czarne czcionki, i jest równomiernie podświetlony (dlatego otrzymał maksymalną liczbę punktów za ten parametr). Ustawienie siły podświetlania na „0” nie powoduje jego wyłączenia a jedynie jego zmniejszenie do minimum.

W słoneczny dzień jest praktycznie niezauważalne, ale w nocy widać, że ekran jest lekko doświetlony. W porównaniu z poprzednią wersją czytnika zwiększono zakres regulacji siły podświetlenia. Ekran jest ciemniejszy przy minimalnej sile podświetlenia i jaśniejszy przy maksymalnych ustawieniach.

W Paperwhite 2 zastosowano czuły panel dotykowy i szybki procesor, dzięki czemu sterowanie urządzeniem jest komfortowe i precyzyjne. Wbudowany w urządzenie modem 3G pozwala użytkownikowi na stały dostęp do usługi Kindle Cloud, sklepu online z książkami oraz Wikipedii. To cecha, która może okazać się przydatna – czytnik ma niewiele pamięci (wolny jest nieco ponad 1 GB) i część plików warto przechowywać w chmurze. Do dyspozycji jest nieograniczona przestrzeń na wszystkie kupione książki i 5 GB na prywatne pliki.

Zobacz również:

  • Jaki czytnik Kindle wybrać? Przegląd najlepszych czytników ebooków od Amazon
  • Marzysz o Kindle? Tutaj znajdziesz na nie najlepsze czarnopiątkowe promocje! [25.11.2022]

Interfejs urządzenia jest logicznie poukładany i oferuje przydatne funkcje. Np. PageFlip umożliwia szybki podgląd kolejnych stron poprzez wyświetlenie ich miniaturek. Przesuwając palcem na boki, można szybko podejrzeć tekst umieszczony na kolejnych stronach (jest on mniejszy, ale czytelny). Czytnik wyposażony jest też w wygodny tryb nawigacji pomiędzy rozdziałami. Dobry wyświetlacz i szybki procesor nie spowalniają urządzenia – czytnik reaguje szybko na czynności podejmowane przez użytkownika.