Parrot Anafi

Parrot Anafi przez wiele osób nazywany był kopią DJI Spark. Trudno się z tym nie zgodzić posiada podobną konstrukcję, parametry techniczne oraz masę startową. Główne różnice? Cena i aparat.

Parrot Anafi

Źródło: techadvisor

  • Waga: 320 gram
  • Czas lotu: do 25 minut

Parrot Anafi oferuje gimbal ze 180 stopniową regulację, ładowanie przy pomocy portu USB Typu C oraz możliwość nagrywania filmów HDR w rozdzielczości 4K. Anafi to świetnie wyceniony dron, ale posiada swoje wady. Główną z nich jest brak jakiegokolwiek systemu unikania przeszkód. W przeciwieństwie do konstrukcji od DJI Parrot nie zapobiegnie kolizji. Na dodatek niektóre tryby autopilota są oferowane dopiero po płatnym odblokowaniu w aplikacji.

Anafi to nieco nowsza konstrukcja, niż DJI Spark co widać po specyfikacji technicznej. Parrot posiada baterię, która pozwala na lot nawet do 25 minut. Sporym udogodnieniem jest możliwość ładowania drona przy pomocy złącza USB Typu C. Prędkość maksymalna wynosi 55 km/h, a zasięg maksymalny to 4000 metrów. Parrot Anafi oferuje możliwość nagrywania filmów w 4K, a producent dołącza w zestawie futerał oraz kartę pamięci. To przydatne dodatki. Szkoda tylko, że nie zastosowano jakiegokolwiek systemu unikania lub chociaż ostrzegania o przeszkodach.