Patriot PDC34G1333LLK

Użytkownicy pamiętający bardzo udane moduły DDR i DDR2 marki Patriot z pewnością zwrócą uwagę na moduły DDR3 Patriot PDC34G1333LLK. Pamięci te charakteryzują się przeciętnymi nominalnymi parametrami pracy, ale za to korzystną ceną.

Opisywane moduły posiadają odpowiednią dla potrzeb dzisiejszego oprogramowania pojemność 2 x 2 GB. Nominalnie pracują one z częstotliwością 1333 MHz, czasami dostępu 7-7-7-20 (CAS-TRCD-TRP-TRAS) i napięciem zasilania 1,7 V. O ile częstotliwość pracy jest całkowicie standardowa o tyle czasy dostępu można uznać za dobre, choć osiągane przy nieco wyższym, ale nadal znośnym napięciu.

Radiator w jaki zaopatrzono moduły to absolutna „patriotowa” klasyka – wykonany z aluminium, zaopatrzony w charakterystyczne przetłoczenia. W trakcie pracy dość mocno się nagrzewa , ale za to jest niewielki, co pozwoli na montaż pamięci na każdej płycie głównej z gniazdami DDR3.

Jak można się było spodziewać, przy ustawieniach nominalnych wykazują się dobrą wydajnością. Domyślnie także startują z takimi timingami, ale wówczas wymagają do poprawnej pracy ręcznego ustawienia napięcia zasilania.

Moduły o dużej pojemności zazwyczaj nie podkręcają się zbyt dobrze, ale pod tym względem Patrioty rozczarowały. Przy 1333 MHz, czasy dostępu udało się obniżyć do znośnych wartości – 6-5-6-17. Wymagały przy tym napięcia 1,9 V. Niestety gorzej było z najwyższą użyteczną częstotliwością pracy. Przy długich czasach dostępu 9-9-9-27 i wysokim napięciu zasilania – 2 V, moduły podkręciły się do zaledwie 1577 MHz. Nie udało się osiągnąć nawet granicznych dla wielu użytkowników 1600 MHz.

Moduły DDR3 Patriot PDC34G1333LLK, nie wyróżniają się niczym szczególnym. Na pewno nie są to pamięci dla overclockera i fana maksymalnej wydajności. Jednakże za cenę około 300 zł warto wziąć je pod uwagę.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: