Peiying PY-GPS5003 + MapaMap Top

Zalety:

  • Dobre mapy
  • Praktyczny 5-calowy ekran
  • Bardzo szybkie odnajdywanie sygnału GPS
  • Sprawne utrzymywanie sygnału podczas jazdy
  • Funkcje multimedialne

Wady:

  • Gniazdo zasilania z lewej strony obudowy
  • Tylko roczna gwarancja
  • Kłopotliwy uchwyt

Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję przetestować nawigację Peiying PY-GPS5004 z mapą AutoMapa.Teraz możemy przedstawić test modelu Peiying PY-GPS 5003 z dołączoną mapą MapaMap Top. Czy wrażenia z testu były podobne możecie przekonać się czytając tekst poniżej.

Peiying PY-GPS5003 wykorzystuje częściowo te same komponenty co wyższy model: procesor to Mediatek MT3351 o częstotliwości pracy 468 MHz, pamięć RAM o pojemności 64 MB i 64 MB pamięci ROM. Dane i mapy dostarczane są na tym samym nośniku: kartach microSD/SDHC/MMC. Także i to urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows CE 5.0.

Peiying PY-GPS5004Bt posiada praktyczny 5-calowy ekran. Niestety w tym przypadku obraz nie robił już tak dobrego wrażenia: ostrość , kontrast i kolory były co najwyżej przeciętne. Na szczęście jasność obrazu wypadła już znacznie lepiej. Być może jednak słaby ekran był po prostu przypadłością tego jednego egzemplarza? Czułość ekranu, sterowanie menu ekranowym i klawiaturą także nie dawały większych powodów do narzekań.

Obudowę wykonano z materiałów niezłej jakości . Jest ona dość odporna na zarysowania i uszkodzenia. Ten sam co w wyższym modelu uchwyt do mocowania na szybie charakteryzuje się dobrą długością, dużym zakresem regulacji i odrobiną kłopotów w czasie montażu, głównie z powodu dość kiepskiego spasowania samego uchwytu i części trzymającej nawigację.

Dodatkowe funkcje urządzenia ograniczają się do możliwości korzystania z multimediów: odtwarzacza filmów, muzyki, przeglądarki zdjęć i plików tekstowych.

Urządzenie testowaliśmy z mapą MapaMap Top w wersji 6.2.1. Nabywca może zawsze bezpłatnie zaktualizować mapę do najnowszej aktualnej wersji.

MapaMap Top zawiera szczegółowe mapy całej powierzchni Polski. Znajdziemy tutaj wszystkie drogi i miejscowości, w większości także szczegółową numerację budynków. W wielu miejscach MapaMap Top wypada pod tym względem lepiej od AutoMapy. Interfejs użytkownika jest bardzo łatwy w obsłudze, zarówna gdy wybieramy pojedynczy cel jak i podczas planowania trasy. Liczba punktów POI także ucieszy użytkowników podobnie jak szybkość obliczania i sposób prowadzenia tras, które można wyliczyć na kilka sposobów. Głos prowadzący jest wyraźny i słyszalny nawet przy dużych prędkościach, a sposób prezentacji danych na ekranie czytelny.

Wbudowany odbiornik GPS Mediatek MT3328 sprawował się dobrze – bardzo szybko odnajdował sygnał i sprawnie utrzymywał go podczas jazdy.

Peiying PY-GPS5003 w czasie testów nie wypadł źle: ma wprawdzie kilka wad, ale ze swojej podstawowej funkcji wywiązywał się sprawnie. Dobra mapa i sprawny odbiornik GPS to jego zalety. Niestety za kwotę około 500 zł można nabyć lepsze GPSy z o wiele większymi mapami. Z tego też powodu trudno polecić jego zakup.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier