Peiying PY-GPS5004Bt AutoMapa Polska

Nawigacje marki Peiying nie są zbyt popularne - nowa marka nie musi być jednak skazana na porażkę. Mieliśmy okazję zapoznać się dokładnie z GPSem Peiying PY-GPS5004Bt z mapą AutoMapa Polska. Test wykazał, że mimo iż urządzenie nie jest doskonałe to radzi sobie dobrze ze swoimi zadaniami i posiada bardzo dużo dodatkowych funkcji.

Peiying PY-GPS5004Bt wykorzystuje komponenty znane z GPSów uznanych marek. Zastosowany w nim procesor to Mediatek MT3351 o częstotliwości pracy 468 MHz. W urządzenie wbudowano 64 MB pamięci RAM i 64 MB pamięci ROM. Dane i mapy dostarczane są na kartach microSD/SDHC/MMC. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows CE 5.0.

Peiying PY-GPS5004Bt posiada praktyczny 5-calowy ekran. Wyświetlany obraz jest ostry, kontrastowy i wystarczająco jasny, choć w najbardziej słoneczne dni widzialność z powodu odblaskowej powłoki jest dość słaba. Czułość ekranu nie daje większych powodów do narzekań.

Obudowę wykonano z niezłej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia i zarysowania. Uchwyt do mocowania na szybie zapewnie duży zakres regulacji. Montaż mógłby być łatwiejszy, ale nie jest to koszmarna wada. Niestety część w której umieszcza się GPS wykonano już znacznie gorzej – zamontowanie jej na uchwycie wymaga użycia bardzo dużej siły i grozi pęknięciem.

Peiying PY-GPS5004Bt posiada bardzo dużo dodatkowych funkcji. Możne służyć jako odtwarzacz filmów, muzyki, przeglądarka zdjęć i plików tekstowych. Wbudowany nadajnik FM pozwala na połączenie z samochodowym zestawem audio. Łącze Bluetooth i wbudowany mikrofon czynią z niego sprawny zestaw głośnomówiący. Urządzenie może pobrać książkę adresów z telefonu czy służyć jako konsola do wysyłania i dobierania SMSów. Wadą jest tylko nieco za słaby wbudowany głośnik, ale problem rozwiązuje transmiter FM. Testy zestawu wykazały, że działa on zazwyczaj sprawnie choć sporadycznie zdarzało się zerwanie połączenia.

Urządzenie testowaliśmy z AutoMapą Polska w wersji 6.1.0. Mapa ta posiada ogromną bazę adresów i punktów POI, dzięki czemu pozwala na doskonałą orientację na terenie naszego kraju. Podróż ułatwia baza fotoradarów. System AM Traffic pozwala na wymianę informacji z innymi użytkownikami co pozwala dostosować trasę do rzeczywistych warunków ruchu. W tej sytuacji wybaczyć można irytujące głosy prowadzące.

Wbudowany odbiornik GPS Mediatek MT3328 i w tym przypadku radzi sobie bardzo dobrze: błyskawicznie odnajduje sygnał i sprawnie utrzymuje go podczas jazdy. Pod tym względem Peiying sprawdza się znakomicie.

Peiying PY-GPS5004Bt z mapą AutoMapa Polska to zupełnie niezły GPS. Na pochwałę zasługuje szybkie odnajdywanie i dobre utrzymywanie sygnału oraz bardzo duża ilość funkcji w tym rozbudowany zestaw głośnomówiący do telefonu komórkowego. Poprawić należałoby jedynie jakość wykonania niektórych elementów uchwytu. Nie zachwyca krótka, jednoroczna gwarancja i cenę, która wydaje się jednak nieco zbyt wysoka jak na rynkowego nowicjusza.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: