Peiying PY-GPS7006 + MapaMap

Peiying PY-GPS7006 to urządzenie łączące tablet, nawigację oraz centrum multimedialne. Nawigacja wykorzystuje system operacyjny Google Android i pozwala na instalowanie aplikacji z Marketu, odtwarzanie muzyki, zdjęć, filmów a nawet odbieranie telewizji cyfrowej.

Obudowa

Peiying PY-GPS7006 wpada w bardzo nieprzyjemne drgania nawet na mniejszych nierównościach. Zakres regulacji w zupełności wystarcza. Zarzuty można mieć jednak do pokrętła siły trzymania. Zbyt małe rozmiary i konstrukcja utrudniają mocne dokręcenia. Zatrzask jest precyzyjny, łatwo umieścić w nim nawigację i łatwo ją zdjąć. Pojawia się jednak kolejny detal wymagający dopracowania. Mocowanie zatrzasku do ramienia uchwytu jest trudne i wymaga sporo siły, podczas zdejmowania zachodzi zaś obawa o jego uszkodzenie. Jest to istotne o tyle, że zatrzask spełnia również funkcję podstawki, na przykład w trakcie używania nawigacji jako odbiornika DVB-T. Wygodnie rozmieszczono za to wszystkie gniazda. Dzięki ułożeniu ich na prawej krawędzi urządzenia, łatwo podłączyć przewód zasilający. W ten sposób nie przeszkadza on kierowcy.

Użytkowanie

Dzięki dużemu siedmiocalowemu ekranowi o soczystych barwach i bardzo dobrej ostrości, wszystkie informacje nawigacyjne i mapy są wyraźnie i czytelne nawet z większej odległości. To powoduje, że Peiying PY-GPS7006może być zamontowany blisko krawędzi szyby, a nie jak zwykle postępuje się z mniejszymi urządzeniami, na krawędzi deski rozdzielczej. To konieczność, w przeciwnym razie spory wyświetlacz mógłby ograniczać widok kierowcy. Tym bardziej, że rozmiary GPS-a zwiększa prawie 2 cm ramka. Przydaje się ona zapewne podczas trzymania urządzenia w dłoni i korzystania z jego funkcji tabletowych, ale dla kierowcy jest kompletnie bezużyteczna i zdecydowanie pogarsza komfort używania. Odsunięcie wyświetlacza od użytkownika utrudnia też obsługę bez zdejmowania z uchwytu ale czułość ekranu na dotyk i precyzja rozpoznawania poleceń jest bardzo dobra. Minusem jest za to warstwa odblaskowa. Powoduje ona, że Peiying PY-GPS7006 działa jak lustro, a odbicia i refleksy rozpraszają uwagę.

Mapa

Peiying PY-GPS7006 W testowanym modelu zainstalowano nawigację MapaMap. Nie oferuje ona tak wielu szczegółów jak AutoMapa ale w przeciwieństwie do konkurentki nie trzyma się kurczowo raz wytyczonej trasy i szybciej reaguje na zmiany w kierunku jazdy. Także algorytm wyznaczania drogi wydaje się w większym stopniu korzystać przyzwyczajeń kierowców. Podczas pokonywania trudnych odcinków program proponuje przejazd tymi ulicami, którymi zwykle się jeździ. AutoMapa bazuje w większym stopniu na regułach wynikających z odległości pomiędzy punktami i kategoriach poszczególnych tras.

Wnioski

Peiying PY-GPS7006 to jedna z pierwszych nawigacji, która umiejętnie łączy też cechy tabletu. Zastosowana mapa nie jest najlepsza, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy dokupili zamiast niej inna mapę (zobacz test Peiying PY-GPS7006 + mapa NavMax). Z pewnością lepiej pracuje i mniej stwarza problemów niż nawigacja Modecom FreeWay AX z Androidem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: