Pentagram Cerberus P6341

Zalety:

  • Duże możliwości firmware’u
  • Niska cena
  • Szybkie kopiowanie plików

Wady:

  • Trudna instalacja
  • Wolny transfer pakietów

Cerberusem zarządzają układy trzech producentów. Ralink 2880 komenderuje częścią bezprzewodową, IC+ IP175C obsługuje funkcje rutera a Trendchip obstawił połączenie z Internetem oraz integracją całości. Wyposażony został w trzy anteny zewnętrzne, z których dwie biorą udział przy nadawaniu, a wszystkie przy odbiorze. Realizowany jest transfer w drafcie 802.11n z maksymalną przepustowością 300 Mb/s.

Cerberusem zarządzają układy trzech producentów. Ralink 2880 komenderuje częścią bezprzewodową, IC+ IP175C obsługuje funkcje rutera a Trendchip obstawił połączenie z Internetem oraz integracją całości. Wyposażony został w trzy anteny zewnętrzne, z których dwie biorą udział przy nadawaniu, a wszystkie przy odbiorze. Realizowany jest transfer w drafcie 802.11n z maksymalną przepustowością 300 Mb/s. Z Internetem łączy się poprzez typowy interfejs ADSL 2+. Tą drogą najwięcej pobiera 24, a wysyła - jeden megabit na sekundę. Cztery setkowe gniazdka Ethernetowe mogą wspomagać Wi-Fi w komunikacji do sieci lokalnej. Istnieje możliwość przydzielenia jednego gniazdka RJ-45 do obsługi Internetu. Dzięki temu można ominąć część modemową i zredukować funkcje kombajnu do klasycznego rutera. To rzadko spotykana uniwersalność.

Producent nie dostarcza żadnego programu wspomagającego instalację. Jedynym przewodnikiem może być instrukcja, dość szczegółowa i przetłumaczona na polski. Jednak postępowanie zgodne z jej wskazówkami nie zakończyło się powodzeniem. Żeby wreszcie uzyskać połączenie przez ADSL musieliśmy wyłączyć automatyczne rozpoznawanie modulacji i użyć G.dmt. Nie do końca udała się także instalacja części bezprzewodowej. Kombajn nie chciał przyspieszyć ponad standard g (54 Mb/s). Przynajmniej tyle raportował system. Niezbyt prawdziwie skoro w czasie kopiowania udało się nam uzyskać większe transfery (67 Mb/s). Krótko trwała (16 ms) obsługa jednego pliku. Operacje pakietowe przebiegały ślamazarnie jednak z wystarczającym zapasem żeby nie hamować transmisji z pełną wydajnością złącza ADSL 2+.

Firmware urządzenia ma spory zasób funkcji. Zasięg Wi-Fi można powiększyć dzięki współpracy z innym ruterem (WDS), kombajn wysyła e-maile w razie zmiany zewnętrznego IP i ataków DoS. Zapora pozwala na ustanawianie skomplikowanych reguł dostępu z filtrowaniem adresów MAC, URL i domen. Wiele opcji ma także QoS i wirtualny serwer. Możliwa jest wirtualizacja sieci lokalnej.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier