Pentagram EON Prime

Pentagram EON Prime to podstawowy model tabletu tej firmy. To tani tablet, który według nas jest dobrą alternatywą dla hipermarketowych konstrukcji. Według producenta to przenośny odtwarzacz multimedialny z Androidem 4.

Obudowa

Pentagram EON Prime sprzedawany jest w białej wersji i ta nam najbardziej przypadła do gustu, bo wyróżnia się na tle innych tabletów, które najczęściej są czarne. Urządzenie jest bardzo poręczne, bo ma niewielkie wymiary (186 x 114 x 11 mm) i waży tylko 320 gram. Nie mamy żadnych zastrzeżeń do jakości zastosowanego plastyku i jakości wykonania tabletu. Szkoda tylko, że producent zdecydował się na wykorzystanie błyszczącego plastyku, który jest łatwo pobrudzić czy porysować.

Wyposażenie

Pentagram EON Prime ma całkiem pokaźny zestaw gniazd, bo do dyspozycji mamy nie tylko gniazdo USB (małe) ale również HDMI (też małe) i czytnik kart pamięci (microSD/SDHC do 32 GB). Do gniazda USB możemy podłączyć klawiaturę, mysz, czy modem 3G, za pomocą dołączanego adapteru miniUSB - USB.

Pentagram EON Prime

Pentagram EON Prime

Zainstalowana bezprzewodowa karta sieciowa (Wi-Fi b/g/n) pozwala na wygodne korzystanie z Internetu, niestety na wyposażeniu nie znajdziemy popularnego interfejsu Bluetooth, czy modemu 3G.

Możliwości

Ekran to standardowa konstrukcja o przekątnej 7 cali, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x480 pikseli. To tania matryca TN, która generuje słabej jakości obraz o wąskich katach widzenia, co w połączeniu z niską rozdzielczością negatywnie wpływa na komfort pracy z tabletem. Sytuację poprawia nieco pojemnościowy system pozycjonowania dotyku, który pozwala na jednoczesne rejestrowanie dotyku w kilku punktach. Jeżeli szukasz tabletu z lepszym ekranem to polecamy model Pentagram TAB 10 z matrycą IPS.

Pentagram EON Prime

Pentagram EON Prime

Pentagram EON Prime korzysta z jednordzeniowego procesora Allwinner Tech A10 o prędkości do 1,2 GHz. Jego wydajność jest zbliżona do popularnego ARM Cortex A8, aczkolwiek ten drugi ma według nas większy zapas mocy, bo bez problemów pracuje z prędkością 1,5 GHz. Akcelerator graficzny Mail-400 to podstawowy model, który lepiej sprawdza się z multimediami niż grami. Dzięki niemu Pentagram EON Prime świetnie sobie radzi z odtwarzaniem różnego rodzaju plików multimedialnych.

Wnioski

Pentagram EON Prime całkiem długo działa na baterii, wystarcza na około 5 godzin surfowania po Internecie a odpowiednio zoptymalizowany nawet o 2 godziny dłużej. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jego cenę to będzie on dobrą alternatywą dla najtańszych tabletów sprzedawanych w hipermarketach jak np Trak tPAD-7151 S 3D . Ma od nich szybszą kartę sieciową (Wi-Fi 802.11 b/g/n), co nie jest bez znaczenia. Oczywiście korzysta on z nowego Android ICE Cream.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: