Pentagram Monster

Ranking: Smartfon w dobrej cenie

Pentagram Monster P430-1 to pod wieloma względami produkt przełomowy i niepokonany pod względem długości pracy na baterii.

Nic dziwnego, skoro ma ona pojemność 4100 mAh, podczas gdy w przeciętnym smartfonie najczęściej 1500 mAh. W teście odtwarzania w pętli filmu HD z YouTube’a Monster uzyskał wynik 709 minut, czyli o prawie trzy godziny lepszy niż wysoko notowany pod tym względem Huawei Ascend Y300 (539 minut). To spore osiągnięcie, ale uzyskane kosztem zwiększenia rozmiarów, a dokładnej grubości obudowy. To zrozumiałe, bo akumulator Monstera jest prawie dwukrotnie większy i cięższy od wspomnianej wyżej przeciętnej konstrukcji. Co istotne, obudowa sprawia przyjemne wrażenie, choć jest wykonana z tańszych materiałów (czarny plastik). Po jej bokach umieszczono dodatkowe przyciski do uruchamiania smartfona, aparatu fotograficznego i regulacji głośności, z których korzysta się wygodnie.

Ekran o 4,3-calowej przekątnej to matryca IPS o szerokich kątach widzenia. Pracuje w naturalnej rozdzielczości 960 x 540 pikseli i mógłby być nieco jaśniejszy (279 cd/m2), ale nie ma tragedii. Wyświetlane czcionki są czytelne, zdjęcia, strony internetowe również. W korelacji ceny do możliwości to optymalny wybór – za lepszy obraz trzeba więcej zapłacić.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Za wydajność Monstera odpowiada układ Qualcomm Snapdragon S4 Play MSM8225 (dwurdzeniowy procesor Cortex A5) o częstotliwości taktowania zegara równej 1,2 GHz. Ten model w teście Antutu osiąga 6832 pkt, czyli prawie dwukrotnie mniej niż Samsung Galaxy S III (11 954 pkt). Wydajność akceleratora graficznego (Adreno 203) również nie zalicza się do najlepszych (1394 pkt w teście Quadrant 3D), ale wystarcza do grania na smartfonie. Na koniec warto wspomnieć o bonusie, czyli współpracy z Aero2 – kartami SIM za pomocą, których można uzyskać bezpłatny dostęp do internetu!


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: