Pentagram Nomad

Zalety:

  • Dobra jakość wykonania
  • Funkcje multimedialne
  • Dobra mapa w zestawie
  • Rozsądna cena

Wady:

  • Dość długo ustala pozycję po uruchomieniu
  • Brak funkcji multimedialnych
  • W trudniejszych warunkach gubi sygnał GPS

W Pentagram Nomad to GPS o standardowej przekątnej ekranu – 4,3 cala. Dołączona mapa to AutoMapa to wersja 5.5.1 – szczegółowa, zawierająca plany większości miejscowości, wiele numerów budynków i precyzyjnie wyznaczająca trasy przejazdu.

Pentagram Nomad to GPS o standardowej przekątnej ekranu – 4,3 cala. Także rozdzielczość jest typowa 480 x 272 punkty. Jakość obrazu można określić jako dobrą – brakuje jedynie nieco czytelności przy najtrudniejszych warunkach tzn. przy pełnym słońcu padającym na ekran.

Jakość wykonania urządzenia jest dobra, a obudowa odporna na wstrząsy i uszkodzenia. Dołączony do nawigacji uchwyt na szybę wydaje się być zbyt krotki lecz trzyma pewnie i nie odpada nawet na złych drogach.

Pentagram Nomad został wyposażony w bardzo dużo funkcji. Może odtwarzać filmy i muzykę, pozwala na przeglądanie zdjęć. Z urządzeniami zewnętrznymi łączy się za pomocą kabla USB, zaś dane dostarczane są na kartach SD/MMC.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows CE 5.0. Niestety szybkość pracy nie zachwyca. Nawet przeglądanie mapy trwa dość długo. W zestawie oprócz samego GPS-u i uchwytu do jego mocowania znajdziemy także ładowarkę sieciową i samochodową, a nawet pokrowiec na GPS.

Od włączenia przycisku zasilania do uruchomienia systemu upływa 12 sekund. Odnalezienie satelit i pozycji na mapie zajmuje Nomadowi 26 sekund – to wynik zupełnie niezły. Utrzymanie sygnału GPS zazwyczaj przebiega bez kłopotów, choć zdarza się czasem jego gubienie, zwłaszcza w trudniejszych warunkach.

Pentagram oferowany jest w trzech wersjach – bez mapy, za około 469 zł, z AutoMapą Polski za 699 zł i z AutoMapą Europy za 909 zł. My ocenialiśmy wersję za 699 zł. Dołączona AutoMapa to wersja 5.5.1 – szczegółowa, zawierająca plany wszystkich miejscowości, wiele numerów budynków i precyzyjnie wyznaczająca trasy przejazdu. Wprawdzie brakuje jej nieco finezji przy wytyczaniu tras, ale to cecha tylko bardzo nielicznych map. Dostępne są za to widoki tradycyjny i 3D oraz możliwość wyświetlenia brył budynków. Interfejs jest dobry, może nie do końca intuicyjny, ale wystarczy tylko trochę wprawy by sprawnie posługiwać się wszystkimi funkcjami mapy.

Pentagram Nomad sprzedawany z mapą AutoMapa Polska 5.5.1 to bardzo ciekawa propozycja. Dobra jakość wykonania, sporo funkcji i aktualna mapa są jego zaletami. Całkiem sprawnie radzi sobie także z odnalezieniem i utrzymaniem sygnału GPS. Za cenę 699 zł jego zakup wart jest rozważenia.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier