Pentagram Nomad 6.0

PENTAGRAM Nomad Q 6.0 oferuje takie same możliwości i budowę jak model Q5 czy Q7. Jedyna różnica tkwi w ekranie, który w tym wypadku ma przekątną 6 cali. Poza tym to całkiem udany GPS za rozsądne pieniądze. Co prawda wykorzystuje mnie j popularną mapę Navigo, ale działa całkiem dobrze.

Obudowa

PENTAGRAM Nomad Q 6.0 z 6 calowym ekranem, bardziej będzie pasował do większych aut samochodowych bo chociaż jest większy od modelu Nomad Q 7.0 (175mm x 114mm x 17mm ) to i tak jest całkiem duży (162mm x 96mm x 14mm). Wyposażony jest w pudełku znajdziemy też praktyczny pokrowiec do przenoszenia GPS-esa. Klasyczny uchwyt, który dobrze trzyma się szyby i jest łatwy w montażu. Nawigacja ma jednak tendencję do wpadania w drgania gdy jedziemy po bezdrożach.

Użytkowanie

PENTAGRAM Nomad Q 6.0 wyposażony jest w szybki procesor ze zintegrowanym odbiornikiem GPS SiRF Atlas V o prędkości 533 MHz i 128 MB pamięci operacyjnej RAM. Nawigacja jest szybka i działa bardzo płynnie. Uruchamia się dosłownie w kilka sekund i działa stabilnie. Ekran jest bardzo czytelny i szczegółowy (ma rozdzielczość 800x480 pikseli). Mógłby być jednak trochę jaśniejszy i kontrastowy bo w silnym świetle, wyświetlane informacje stają się mocno wyblakłe.

Sterowanie nawigacją jest bardzo intuicyjne, bo interfejs programowy jest przyjazny nawet dla niedoświadczonego użytkownika a ekran wyposażony jest w precyzyjny system pozycjonowania dotyku. Na tak dużym ekranie (6 cali - 800x480 pikseli) wyświetlane opcje do wyboru są duże i nie mieliśmy żadnych problemów z ich wyborem czy przeczytaniem informacji wyświetlanych na ekranie.

PENTAGRAM Nomad Q 6.0 podobnie jak pozostałe nawigacje z tej rodziny wyposażony jest w zestaw montażowy do samochodu, etui ochronne, ładowarka samochodowa z kablem zasilającym, rysik i kabel USB do połączenia z komputerem. Według nas model z 5 calowym ekranem ze względu na uniwersalne rozmiary idealnie sprawdzi się w autach osobowych.

Mapa

PENTAGRAM Nomad Q 6.0 wyposażony został w mniej popularną, ale także sprawnie działającą mapę Polski Navigo 9i, która zawiera też trasy turystyczne z opisami głosowymi, poświęcony najbardziej malowniczym rejonom Polski: szlaki oraz gotowe trasy wycieczek, punkty widokowe, rzeźbę terenu i wiele innych. Co istotne interfejs użytkownika mapy jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, nawet dla niedoświadczonego użytkownika. Nie można też narzekać na szybkość wyznaczania tras i wygląd map oraz głos prowadzący. Od pierwszej rejestracji mamy 3 miesiące darmowych aktualizacji mapy. Może my też wykupić aktualizację kwartalną za 19 zł lub roczną za 79 zł, która obejmuje wszystkie składniki mapy, w tym bazę fotoradarów.

Wnioski

PENTAGRAM Nomad Q 6.0 jest doskonałym uzupełnieniem modeli z 5 i 7 calowym ekranem. Na pierwszy rzut oka wydaje się że powinna to być najbardziej uniwersalna nawigacja, jednak w praktyce takim modelem jest wersja z 5 calowym ekranem (PENTAGRAM Nomad Q 5.0).

Zobacz inne testy GPS-ów


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: