Pentagram Nomad GT Automapa Europa

Zalety:

  • Dobra jakość wykonania
  • Funkcja multimedialne
  • Przystępna cena
  • Szybkie odnajdywanie sygnału GPS

Wady:

  • W trudniejszych warunkach gubi sygnał GPS

Pentagram Nomad GT to GPS z ekranem o przekątnej 4,3 cala i bardzo dużą liczbą dodatkowych funkcji. Wysoka jakość wykonania i komfort obsługi urządzenia, a także mapy w które zostało ono wyposażone sprawiają, że jest ono bardzo atrakcyjną propozycją dla osób szukających nawigacji GPS.

Pentagram Nomad GT to GPS z ekranem o przekątnej 4,3 cala i bardzo dużą liczbą dodatkowych funkcji. Wysoka jakość wykonania i komfort obsługi urządzenia, a także mapy w które zostało ono wyposażone sprawiają, że jest ono bardzo atrakcyjną propozycją dla osób szukających nawigacji GPS. Choć obecnie ekrany 4,3 cala ustępują miejsca pięciocalowym to wciąż pojawiają się nowe nawigacje z ekranem o mniejszej przekątnej. 4,3 calowy ekran Pentagrama o rozdzielczości 480 x 272 punkty wystarczy większości użytkowników.

Najważniejsze, że wyświetla ładny, wyraźny i kontrastowy obraz. Nawet jasności ekranu nie da się wiele zarzucić, gdyż jego powłoka nie odbija zbyt mocno światła. Tym samy spełnia zadanie nawet w jasne dni. Precyzja sterowania i czułość ekranu stoją na dobrym poziomie choć użycie rysika bardzo ułatwia tę sprawę.

Uchwyt do mocowania na szybie trzyma pewnie i nie drży podczas jazdy, choć nie wygląda zbyt efektownie. Łatwo go także zamontować. Umieszczanie w nim urządzenia jest także dość łatwe, mimo, że to nie reguła przy tego typu rozwiązaniach.

Nawigację wykonano z dość miękkiego i odpornego na uszkodzenia materiału. Z tyłu obudowy umieszczono włącznik urządzenia. U góry przycisk do jego uśpienia/wybudzenia. Na szczęście nie widać tutaj wpływów ostatniej, fatalnej mody i gniazda znajdują się z prawej strony (karty SD i słuchawki) oraz na spodzie (USB). Niewielkie rozmiary (120 x 84 x 17,5 mm) i niska masa ułatwiają przenoszenie nawigacji. Pentagram GT został wyposażony w procesor Samsung 400 MHz, dobrze radzący sobie ze swoimi zadaniami. W urządzeniu znajdziemy także 64 MB pamięci RAM i aż 2 GB pamięci NAND Flash. Całość działa pod kontrolą systemu Microsoft Windows CE 5.0.

Pentagram Nomad GT dysponuje szeregiem dodatkowych funkcji. Przeglądanie zdjęć, filmów czy odsłuchiwanie muzyki to już niemal standard. Oprócz tego w urządzeniu znajduje się transmiter FM pozwalający na połączenie z samochodowym zestawem audio i co ważniejsze łącze Bluetooth dzięki któremu możliwe jest połączenie z telefonem komórkowym i używanie Pentagrama jako zestawu głośnomówiącego. Z tej roli wywiązuje się zupełnie sprawnie choć przy dużych prędkościach czułość mikrofonu mogłaby być większa.

Urządzenie startuje w 15 sekund, ale jego wybudzenie trwa około 2 sekund. Największe wrażenie wywiera jednak czas odszukiwania sygnału GPS i odnajdywania aktualnej pozycji na mapie wynoszący średnio 6 sekund co jak na nawigację z AutoMapą jest wynikiem rewelacyjnym. Podczas jazdy sygnał był trzymany mocno nawet w trudnych warunkach. Zanikał jedynie w tunelach i skrajnie niekorzystnych warunkach.

Testowany przez nas Pentagram Nomad GT pracował z mapą AutoMapa Europa w wersji 5.5.2. Pisaliśmy o niej już niejednokrotnie – zawiera dużo adresów i punktów, dobrze wyznacza trasy i wygląda atrakcyjnie. Wygląd interfejsu da się zresztą dostosowywać w dużym stopniu do preferencji użytkownika, co jest dobre gdyż dla wielu osób standardowa oprawa AutoMapy może wydawać się zbyt przesadzona a przez to mało czytelna. Pentagram Nomad GT to GPS z ekranem o przekątnej 4,3 cala i bardzo dużą liczbą dodatkowych funkcji. Wysoka jakość wykonania i komfort obsługi urządzenia a także mapy w które zostało ono wyposażone sprawiają, że jest ono bardzo atrakcyjną propozycją dla osób szukających nawigacji GPS.