Pentagram TAB 8.0

Pentagram TAB 8.0 to jeden z najlepszych tabletów w swojej kategorii cenowej. Nie jest drogi a dysponuje pojemnościowym ekranem o wyższej rozdzielczości 1024x600 pikseli, który sprawia że wygodnie się z niego korzysta.

Obudowa

Pentagram TAB 8.0 tuż po wyjęciu z pudełka sprawia wrażenie konstrukcji nowoczesnej, stylowej i starannie wykonanej. Czarna ramka ekranu i biały spód wykonane są z dobrej jakości plastyku, który jest odpowiednio sztywny. Wszystkie elementy obudowy są dobrze do siebie przypasowane, można jedynie mieć zastrzeżenia do zastosowania na spodzie obudowy błyszczącego plastyku, który pewnie szybko się porysuje. To średniej wielkości tablet (213 x 156 x 14 mm), który waży niecałe 0,5 kg.

Pentagram  TAB 8.0

Pentagram TAB 8.0

Wyposażenie

Pentagram TAB 8.0 korzysta z rzadziej wybieranego przez producentów ekranu o przekątnej 8 cali, który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1024x600 pikseli a nie często spotykanej w tanich tabletach 800x480 pikseli. Wyższa rozdzielczość ekranu istotnie poprawia komfort korzystania z tabletu bo wyświetlane czcionki są ładniejsze i bardziej czytelne. Zastrzeżenia mamy jedynie do wąskich kątów widzenia, które są cechą charakterystyczne dla tanich matryc TN. Lepsze parametry obrazu mają tablety z ekranem IPS (np. Pentagram Tab 10 - ok 900 zł), tyle że są one droższe.

Pentagram  TAB 8.0

Pentagram TAB 8.0

Tablet jest bardzo dobrze wyposażony bo do dyspozycji mamy gniazdo HDMI, dwa gniazda USB ( w tym duże do podłączania zewnętrznych urządzeń), czytnik kart pamięci i przednią kamerę, która przyda się gdy będziemy z kimś rozmawiać przez Skype. Niestety słabo działa ona w zaciemnionych pomieszczeniach.

Możliwości

Pentagram TAB 8.0 wykorzystuje system operacyjny Android 4.0 "Ice Cream Sandwich". To świetny wybór bo system ten wnosi sporo świeżości w porównaniu do często instalowanego w tanich tabletach Adnroida 2.3. Możemy więc się cieszyć nowoczesnym interfejsem skrojonym pod tablety, wielozadaniowym systemem.

Tablet wykorzystuje procesor Cortex A8 1,2 GHz z dedykowanym układem graficznym Mail-400, który co prawda zostaje w tyle za platformą Nvidii Tegra 2 (zastosowana np. w tablecie Toshiby AT100), ale oferuje całkiem rozsądne możliwości za przyzwoitą cenę. Dodajmy że tablet ten wyposażony jest również w 1 GB RAM DDR3, która wpływa też pozytywnie na komfort pracy z najnowszym systemem. Do dyspozycji mamy 8 GB wbudowanej pamięci flash, którą możemy rozszerzyć za pomocą kart pamięci (microSDHC do 16 GB).

Wnioski

Pentagram TAB 8.0 po podłączeniu do rutera bezprzewodowego pozwala na wygodne przeglądanie stron internetowych, w czym pomaga duży ekran i wbudowany adapter Wi-Fi (b/g/n). Szkoda tylko, że producent nie oferuje wersji tego tabletu z wbudowanym modemem 3G. Możemy za to skorzystać z zewnętrznych adapterów, które podłączamy do gniazda USB. Lista kompatybilnych modemów 3G dostępna jest na stronie producenta. Na baterii tablet działa około 3-4 godzin, gdy korzystamy z Internetu i oglądamy np. filmy z Youtube, bateria wyczerpuje się jeszcze szybciej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: