Pentagram Tab 10.0

Pentagram Tab 10.0 to funkcjonalny tablet za rozsądne pieniądze. Wyposażony jest w system operacyjny Android 4.0.3 i ekran IPS.

Obudowa

Pentagram Tab 10.0 to duży tablet (242 x 190 x 10 mm). Obudowa wykonana z plastyku i aluminium, jest smukła i stylowa. To mocna i zwarta konstrukcja, która nie skrzypi nie ugina się gdy pracujemy z tabletem. Jedyna rzecz, która nam się nie podobała to dodatkowe trzy przyciski zamontowane z boku ekranu, które po pierwsze nie są potrzebne a po drugie są "toporne" i nie pasują do nowoczesnej stylistyki tabletu.

Wyposażenie

Pentagram Tab 10.0 wyposażony jest w ekran o przekątnej 9,7 cali, który ma iPadowe proporcje (4:3) i oferuje rozdzielczość 1024x768 pikseli. Pracuje się na nim bardzo komfortowo bo wyposażony jest w pojemnościowy system pozycjonowania dotyku, który potrafi rejestrować dotyk w pięciu punktach jednocześnie. Pracuje się na nim bardzo wygodnie i chociaż czcionki są nieco kanciaste to i tak są dużo czytelniejsze niż w przypadku tanich tabletów z ekranem o rozdzielczości 800x480 pikseli.

Możliwości

Wnętrze jest dosyć standardowe jak na tablety w tej cenie czyli jednordzeniowy procesor o prędkości 1,2 GHz, który do przeglądania zdjęć, stron internetowych w zupełności wystarcza. Dodatkową zaletą tej konfiguracja jest wbudowany akcelerator 3D - Mali-400 MP z obsługą OpenVG 1.1, OpenGL ES 2.0, który pozwoli nam na uruchomienie bardziej wymagających gier. Tablet wyposażony jest w podstawowe aplikacje, na szczęście mamy dostęp do marketu Google Play a tam liczba darmowych i płatnych aplikacji jest ogromna.

Po podłączeniu do rutera bezprzewodowego możemy wygodnie przeglądać strony internetowe, w czym pomaga duży ekran i wbudowany adapter Wi-Fi. Szkoda tylko, że producent nie oferuje wersji tego tabletu z wbudowanym modemem 3G. Możemy za to skorzystać z zewnętrznych adapterów, które podłączamy do gniazda USB. Lista kompatybilnych modemów 3G dostępna jest na stronie producenta.

Wnioski

Pentagram Tab 10.0 to najlepszy tablet w cenie do 1000 zł, który bez problemów może konkurować nawet ze znacznie droższymi konstrukcjami. Jest lepiej wyposażony niż Samsung Galaxy Tab czy iPad bo ma wbudowane gniazdo HDMI, czytnik kart pamięci, gniazdo USB a przy tym jest trzykrotnie tańszy. Co istotne wykorzystuje dobrej jakości ekran z matrycą IPS - czyli oferującą szerokie kąty widzenia! Co jest sporą niespodzianką wśród tabletów w cenie poniżej 1000 zł.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: