Pentagram Tab 7.0

Pentagram Tab 7.0 pracuje pod kontrolą nowego systemu Android ICE Cream. To tani tablet dla mniej wymagających użytkowników.

Obudowa

Pentagram Tab 7.0 waży 345 gram i wyposażony jest w 7 calowy ekran (podobne parametry ma Pentagram EON Prime). Tablet jest niewielki (185 x 120 x 12 mm), a przez to poręczny. Ja często nosiłem go w kieszeni kurtki i używałem w autobusach. Obudowa jest starannie wykonana z dobrej jakości plastyku. Dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym. Elementy obudowy wykonane są z błyszczącego plastyku, który świetnie wygląda, ale nie jest to praktyczne rozwiązanie, bo szybko się brudzą i rysują.

Pentagram Tab 7.0

Pentagram Tab 7.0

Wyposażenie

Pentagram Tab 7.0 jest całkiem dobrze wyposażony w dodatkowe gniazda, bo ma małe gniazda: HDMI, USB 2.0, czytnik karty pamięci (microSD/SDHC) i wejście słuchawkowe. To o wiele więcej niż znacznie droższy iPad. Z przodu obudowy znajdziemy kamerę QVGA, która choć rejestruje słabej jakości obraz i wyraźnie nie daje rady w zaciemnionych pomieszczeniach, to do wideorozmów wystarczy. Tablet pozbawiony jest modemu 3G, możemy za skorzystać z bezprzewodowej karty sieciowej zgodnej ze standardem 802.11 b/g/n. Brak bezprzewodowego interfejsu Bluetooth, dla wielu osób może być poważną wadą, ale nie znajdziemy go w większości tanich tabletów.

Pentagram Tab 7.0

Pentagram Tab 7.0

Możliwości

Pentagram Tab 7.0 wykorzystuje jednordzeniowy procesor Allwinner Tech A10 o prędkości 1- 1,2 GHz. Wyposażony jest też w akcelerator graficzny ARM Mail-400, który lepiej sprawdza się z multimediami niż grami. Wyposażony jest w 512 MB pamięci RAM i 4GB pamięć Flash. Taka konfiguracja dobrze sobie radzi z odtwarzaniem różnego rodzaju plików multimedialnych. Jest też wystarczająca do przeglądania stron internetowych.

Ekran to typowa tanie matryca TN o przekątnej 7 cali, która pracuje w naturalnej rozdzielczości 800x480 pikseli. Jakość wyświetlanego obrazu jest słaba, szczególnie przeszkadza niska rozdzielczość i wąskie kąty widzenia, które sprawiają, że poprawny obraz widzimy tylko gdy tablet mamy ustawiony centralnie przed sobą. Android 4 świetnie działa z tabelami i sprawdza się i w tym wypadku. Szkoda tylko, że ekran nie ma wyższej rozdzielczości, bo wyświetlane czcionki są kanciaste i niewyraźne. To wady wszystkich ekranów montowanych w tanich tabletach i trzeba się do tego przyzwyczaić.

Wnioski

Pentagram Tab 7.0 wyposażony jest w najnowszą wersję systemu Google Android 4, który okazuje się idealnym wyborem, dla tego typu urządzeń. Dzięki zainstalowanemu Google Play (dawniej Android Market), możemy skorzystać z tysięcy darmowych aplikacji. Jest poręczny, ale w plenerze bez zewnętrznego modemu 3G jest praktycznie bezużyteczny, dlatego warto do niego dokupić modem 3G na USB.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: