Philips 227E3QPH

Philips 227E3QPH jest wyposażony w matrycę IPS o przekątnej 21,5 cala i rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Jest ona podświetlona krawędziowo za pomocą białych LED-ów, dysponuje jasnością 250 cd/m2 i kontrastem 1000:1. Monitor ma komplet złączy sygnałowych (D-Sub, DVI i HDMI) i czujnik obecności użytkownika.

Budowa

Philips 227E3QPH jest jednym z najtańszych monitorów wyposażonych w matrycę IPS. Te matryce są droższe w produkcji od standardowych TN, stąd niska cena monitora jest warta podkreślenia. Matryca wyróżnia się szerszymi kątami widzenia (178 stopni w pionie i w poziomie) i lepszą gradacją kolorów, ale odbywa się to kosztem wolniejszego czasu reakcji (14 milisekund). Monitor ma ekran o przekątnej 21,5 cala, proporcjach panoramicznych i rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Jest on podświetlony krawędziowo za pomocą białych LED-ów. Maksymalna jasność (250 cd/m2) i kontrast (1000:1) sa na standardowym poziomie.

Możliwości

Philips 227E3QPH ma komplet złączy sygnałowych (D-Sub, DVI i HDMI) oraz gniazdko audio, do którego, odwrotnie niż zwykle, podłącza się głośniki w wypadku transmisji dźwięku od komputera przez HDMI. Sam monitor głośników nie posiada. Urządzenie zostało skonstruowane z myślą o oszczędzaniu energii. Ma czujnik podczerwieni, pozwalający na stwierdzenie obecności użytkownika. W razie jego braku, podświetlenie, a z nim zużycie energii, redukuje się do 20 procent. Menu ekranowe obsługuje się bardzo wygodnie za pomocą czujników dotykowych, szkoda, że nie ma, podobnie jak instrukcja obsługi swojej spolszczonej wersji.

Zobacz również:

  • Nowości dla graczy i nie tylko od AOC oraz Philips

Wydajność

Dzięki przyciskom dotykowym i logicznej strukturze obsługa menu ekranowego jest bardzo łatwa. Monitor rozpoznaje gniazdko którym otrzymuje sygnał, można je także wybrać w menu ekranowym. Fabryczna kalibracja monitora jest nastawiona na dobrą prezentację się w sklepie, ale do prawidłowego oddania barw powinna zostać poprawiona. W menu sa tylko dwie predefiniowane temperatury 6500 i 9300K, jakby producent z góry przewidywał korekcję przez użytkownika. Służa do tego celu trzy suwaki, do regulacji wzmocnienia każdego koloru z osobna. Za ich pomocą współczynnik dE, który wskazuje na odbarwienie szarości, udało się poprawić z 19,3 do bardzo dobrych 2,4 i to kosztem niewielkiego spadku i tak bardzo dobrego kontrastu (z 1030 do 870:1). Gorzej wypadł test szarości bliskich czerni. Mamy kompletne rozregulowanie balansu tylko intensywność trzyma się nieźle. Kąty widzenia są bliskie ideałowi, podobnie jak temperatura barwowa (6550K). Podświetlenie ekranu nie jest zbyt równomierne. Mamy prześwietlony środek i w mniejszym stopniu dół. Stąd tylko równomiernośc na poziomie 92%. Monitor oszczędnie korzysta z energii. Maksymalnie pobiera 28W, średnio 23, a w stanie oczekiwania tylko 0,1W.

Wyniki testów

Philips 227E3QPH

Więcej żywej zieleni

Philips 227E3QPH

Od 20 procent prawie ideał

Philips 227E3QPH

Bardzo słabe ciemne cienie

WnioskiPhilips 227E3QPH jest dobra alternatywą dla użytkowników wymagających jakości a nie szybkości matrycy. Na półkach sklepowych będzie konkurował z ViewSonikiem VG2436wm-LED, BenQ E24-5500 i Asusem VE228H.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: