Philips 32PFL8404H/12

Zaawansowany technologicznie 32-calowy telewizor wyposażony w matrycę LCD Full HD.

Przetestowaliśmy nowy, 32-calowy telewizor LCD Full HD Philipsa. Odbiornik, z ekranem o najmniejszej przekątnej wśród modeli z serii 8, dysponuje hybrydowym tunerem analogowo-cyfrowym, który obsługuje także sygnał naziemnej telewizji cyfrowej, kodowany zgodnie ze standardem MPEG4 (taki obowiązuje w Polsce).

32PFL8604H/12 ma wyposażoną w obrotową podstawę, atrakcyjną stylistycznie, solidnie wykonaną obudowę. Na jej tylnym panelu zamontowano, znany z wcześniejszych modeli, system podświetlenia odbiornika diodami LED - Ambilight Spectra. Po jego uruchomieniu zza ekranu emitowane jest światło, dostosowane barwą i jasnością do aktualnie wyświetlanych scen.

Na boku obudowy telewizora umieszczono podręczne złącza, m.in. HDMI 1.3 i USB 2.0. Podstawowy zestaw gniazd zamontowano na tylnym panelu odbiornika. Znalazły się tu 3 wejścia HDMI 1.3 oraz złącze Ethernet, pozwalające na podłączenie telewizora do Internetu. Urządzenie wyposażono bowiem w funkcję Net TV, która umożliwia wyświetlanie na ekranie telewizora materiałów pobieranych z zagranicznych serwisów internetowych, m.in. pogodowych (Meteo Group), z albumami zdjęć (MyAlbum) czy z filmami (YouTube). Ciekawym i unikalnym rozwiązaniem jest także możliwość uruchomienia zwykłej przeglądarki internetowej.

Odbiornik potrafi również odtwarzać zapisane w komputerze czy na przenośnym dysku USB pliki audio (AAC LC, MP3, AC3, LPCM, WMA), zdjęcia cyfrowe (JPEG, GIF) oraz filmy DivX (ale nie z obrazem w wysokiej rozdzielczości).

Obsługa telewizora jest prosta dzięki zastosowaniu nowego, dobrze przygotowanego, z czytelnymi, dużymi ikonami menu ekranowego.

Zastosowana w 32PFL8404H/12 matryca LCD o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) jest podświetlana tradycyjnymi świetlówkami. Mimo że jest ona bardzo szybka, urządzenie wyposażono w eliminujący efekt smużenia i poprawiający stabilność obrazu system Clear LCD 100 Hz. Jest on bardzo skuteczny, niestety, podobnie jak w innych modelach Philipsa, działa wyłącznie z funkcją Perfect Natural Motion, która (jeśli nie jest ustawiona na minimalnym poziomie) wzmacnia wrażenie trójwymiarowości obrazu, ale kosztem jego naturalności (poruszające się obiekty wydają się oderwane od tła).

Oferowany przez 32PFL8604H/12 obraz jest wysokiej jakości. Wyjątkowo ostry, kontrastowy, z głęboką czernią i dobrym zróżnicowaniem szarości (w ciemnych scenach wszystkie szczegóły są doskonale widoczne). Prezentowane kolory są doskonale zbalansowane, naturalne i dobrze nasycone.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: