Philips 32PFL9604H

Wysokiej klasy, telewizor LCD wyposażony w ekran LCD o przekątnej 32-cali i rozdzielczości Full HD.

Chociaż najbardziej zaawansowane technologiczne telewizory LCD kojarzą się zazwyczaj z modelami o dużych przekątnych ekranu, to w topowej serii 9 Philipsa znalazł się także 32-calowy odbiornik Full HD. 32PFL9604H/12 ma atrakcyjną stylistycznie, solidnie wykonaną obudowę. Obramowanie ekranu i obrotowa podstawa urządzenia pokryte zostały szczotkowanym, satynowanym aluminium, a na tylnym panelu obudowy zamontowano znany z wcześniejszych modeli system podświetlenia odbiornika diodami LED - Ambilight Spectra 2. Po jego uruchomieniu (na pilocie umieszczony jest oddzielny klawisz) zza ekranu emitowane jest światło dostosowane barwą i jasnością do aktualnie wyświetlanych scen.

Na lewym boku obudowy umieszczono podręczne złącza, m.in. HDMI 1.3 i USB 2.0. Podstawowy, bogaty zestaw gniazd zamontowano na tylnym panelu odbiornika. Znalazły się tu 4 wejścia HDMI 1.3 oraz złącze Ethernet pozwalające na podłączenie telewizora do Internetu. Urządzenie wyposażono bowiem w nową funkcję Net TV, która umożliwia oglądanie na ekranie telewizora materiałów z zagranicznych serwisów internetowych, m.in. pogodowych (Meteo Group), z albumami zdjęć (MyAlbum) czy filmami (YouTube). Warto dodać, że funkcję tę można uruchomić także przy wykorzystaniu bezprzewodowej łączności - w telewizorze zainstalowany jest bowiem kontroler sieci Wi-Fi (standard „g”).

Odbiornik potrafi również odtwarzać zapisane w komputerze czy na przenośnym dysku USB pliki audio (AAC LC, MP3, AC3, LPCM, WMA), zdjęcia cyfrowe (JPEG, GIF) i filmy DivX (ale nie z obrazem w wysokiej rozdzielczości).

Obsługa telewizora jest prosta dzięki zastosowaniu nowego, dobrze przygotowanego, z czytelnymi, dużymi ikonami menu ekranowego. Pozwala ono łatwo zmieniać nawet zaawansowane ustawienia konfiguracyjne, szybko przełączać źródła sygnału (Blu-ray, komputer itp.) czy uruchamiać funkcje multimedialne telewizora (np. Net TV).

Urządzenie wyposażono także w sprawnie działający układ poprawy jakości obrazu Perfect Pixel HD, który m.in. redukuje szumy, poprawia barwy i ostrość. Trzeba przyznać, że sprawdza się on wyjątkowo dobrze w przypadku sygnału wideo nie najlepszej jakości – np. przy oglądaniu standardowej telewizji czy filmów DivX. Telewizor ma również niwelujący smużenie i poprawiający stabilność obrazu system Clear LCD 100 Hz. Jest on bardzo skuteczny, niestety, podobnie jak w innych modelach Philipsa, działa wyłącznie z funkcją Perfect Natural Motion, która (jeśli nie jest ustawiona na minimalnym poziomie) wzmacnia wrażenie trójwymiarowości obrazu, ale kosztem jego naturalności (poruszające się obiekty wydają się oderwane od tła).

Warto dodać, że telewizor wyposażono w hybrydowy tuner analogowo-cyfrowy, który obsługuje także sygnał naziemnej telewizji cyfrowej kodowany zgodnie ze standardem MPEG4 (taki standard będzie obowiązywał w Polsce).

Oferowany przez 32PFL9604H/12 obraz jest wysokiej jakości. Wyjątkowo ostry, kontrastowy (współczynnik 80 000:1), z głęboką czernią i dobrym zróżnicowaniem szarości (w ciemnych scenach wszystkie szczegóły są doskonale widoczne). Prezentowane kolory są doskonale zbalansowane, naturalne i dobrze nasycone.

Bardzo dobra jest również jakość generowanego przez telewizor pełnego i soczystego brzmienia. Pomimo niewielkich rozmiarów obudowy odbiornik wyposażono bowiem nie tylko w dwa głośniki średniowysokotonowe, lecz także niewielkie subwoofery odpowiadające za poprawę niskich tonów. Dzięki temu urządzenie oferuje czysty, przestrzenny, z mocno zaznaczonym basem dźwięk, który sprawnie nagłośni nawet średniej wielkości pomieszczenie.