Philips 37PFL9603D/10

Zalety:

  • Doskonały obraz
  • Wysoki kontrast
  • Skuteczny system 100 Hz
  • Dobre ustawienia fabryczne
  • Dobra jakość dźwięku
  • Szerokie kąty widzenia
  • Efektowny system podświetlenia obudowy Ambilight Spectra 2

Wady:

  • Brak komunikacji z Internetem
  • Wysoka cena

Dobrze wyposażony 37” telewizor LCD Full HD, oferujący doskonałą jakość obrazu.

Przetestowaliśmy jeden z najbardziej zaawansowanych odbiorników Philipsa, 37” model z serii Cineos - 37PFL9603D/10. Telewizor wyposażony jest w najnowszy panel LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, oferujący bardzo szerokie kąty widzenia. Z tyłu dopracowanej stylistycznie obudowy urządzenia, wyposażonej w szklaną, obrotową podstawę, zamontowano efektowny system podświetlenia diodami LED - Ambilight Spectra 2. Intensywność generowanego przez niego światła, o płynnie przechodzących kolorach, można zmieniać za pomocą pilota lub po prostu wyłączyć.

W telewizorze Philipsa zamontowano bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się cztery złącza HDMI. Doprowadzony tą drogą wysokiej rozdzielczości obraz może być wyświetlany „piksel w piksel”. Odbiornik obsługuje także sygnał 1080p (24 klatki/s), czyli taki, jaki jest zapisywany na płytach Blu-ray.

Nowy model wyposażono w zaawansowane układy obróbki sygnału wideo, np. Perfect Pixel HD, który redukuje szumy, poprawia barwy i zwiększa ostrość obrazu. Trzeba przyznać, że działa on bardzo sprawnie, szczególnie w przypadku korzystania z sygnału niskiej jakości – np. analogowej telewizji. Warto wspomnieć także o efektywnie działającym systemie Clear LCD 100 Hz, który eliminuje smużenie i poprawia stabilność obrazu. Po jego włączeniu czas reakcji matrycy skraca się aż do 2 ms. Działa on jednak tylko z funkcją Digital Natural Motion, która sprawia, że obiekty poruszające się na ekranie zdają się oderwane od tła. Wzmacnia to wprawdzie wrażenie trójwymiarowości obrazu, ale jednocześnie nieco odrealnia przekaz.

37PFL9603D/10 wyposażono w czujnik oświetlenia zewnętrznego, dopasowującego jasność matrycy do natężenia światła w pomieszczeniu oraz systemem Perfect Contrast, dynamicznie regulujący kontrast i podnoszący go do poziomu 30 000:1. Układ ten pracuje dobrze, nie powodując ani „przepalenia” bieli, ani ograniczenia skali odcieni szarości. Jednak przy oglądaniu na ekranie odbiornika zdjęć cyfrowych JPEG odtwarzanych z przenośnego dysku czy komputera (telewizor ma gniazda USB i sieciowe Ethernet) radzimy tę funkcję wyłączyć, gdyż jej działanie sprawia, że prezentowany obraz staje się zbyt kontrastowy.

Generalnie jakość oferowanego przez nowy model Philipsa szczegółowego i ostrego obrazu jest bardzo wysoka. Prezentowane kolory są dobrze nasycone i prawidłowo zróżnicowane, z doskonale płynnymi przejściami tonalnymi oraz głęboką czernią.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier