Philips 46PFL9704H/12

Zalety:

  • Pełne podświetlenie LED
  • Świetny kontrast
  • Skuteczny system 200 Hz
  • Dobra jakość dźwięku
  • Komunikacja z Internetem
  • Kontroler sieci Wi-Fi
  • Efektowny system podświetlenia Ambilight Spectra 3
  • Obsługa DivX/JPEG/MP3

Wady:

  • Nadmierna ingerencja Perfect Pixel HD przy sygnale Full HD
  • Wysoka cena

Zaawansowany technologicznie 46” telewizor LCD Philipsa, który zdobył tegoroczną nagrodę EISA, jako najlepszy telewizor roku 2009.

Odbiornik, na tle modeli konkurencji, wyróżnia się jakością wykonania. Jego dopracowana stylistycznie obudowa, z obrotową podstawą, zrobiona jest z dobrego plastiku i wykończona szczotkowanym aluminium. Na jej tylnym panelu zamontowano udoskonalony, energooszczędny system podświetlenia Ambilight Spectra 3, w którym zwiększono liczbę diod LED (z 34 do 52).

Na lewym boku obudowy umieszczono podręczne złącza, m.in. HDMI 1.3 i USB 2.0. Podstawowy, bogaty zestaw gniazd zamontowano na tylnym panelu odbiornika. Znalazły się tu 4 wejścia HDMI 1.3 oraz złącze Ethernet, pozwalające na podłączenie telewizora do Internetu. Urządzenie wyposażono bowiem w funkcję Net TV, która umożliwia oglądanie na ekranie telewizora materiałów z zagranicznych serwisów internetowych, m.in. pogodowych (Meteo Group), z albumami zdjęć (MyAlbum) czy filmami (YouTube). Warto dodać, że funkcję tę można uruchomić również przy wykorzystaniu bezprzewodowej łączności - w telewizorze zainstalowany jest bowiem kontroler sieci Wi-Fi (standard „g”). Co ciekawe, 46PFL9704H/12, jako jedyny model na rynku, daje także możliwość uruchomienia przeglądarki internetowej i oglądania na ekranie dowolnego serwisu internetowego.

Odbiornik potrafi również odtwarzać zapisane w komputerze czy na przenośnym dysku USB pliki audio (MP3, AC3, LPCM, WMA), zdjęcia cyfrowe (JPEG, GIF) i filmy DivX (ale nie z obrazem w wysokiej rozdzielczości).

Urządzenie ma nowoczesną, 46” matrycę LCD Full HD z systemem podświetlenia LED Pro. Nie jest to podświetlenie krawędziowe diodami LED, lecz pełne, tylne. I chociaż telewizor nie jest tak cienki jak modele konkurencji, oferuje zdecydowanie lepszą równomierność podświetlania ekranu i wyższy współczynnik kontrastu.

Odbiornik został wyposażony w rozbudowane układy udoskonalenia obrazu, m.in. Perfect Pixel HD, który redukuje szumy, poprawia barwy i ostrość, czy zwiększający stabilność i niwelujący smużenie system Clear LCD 200 Hz. Trzeba przyznać, że układy te sprawdzają się wyjątkowo dobrze, ale tylko w przypadku sygnału wideo nie najlepszej jakości – np. przy oglądaniu standardowej telewizji czy filmów DivX. Niestety, przy sygnale Full HD ich ingerencja jest zbyt duża i obraz przestaje być naturalny. Dlatego przy wyświetlaniu filmów odtwarzanych np. z płyt Blu-ray radzimy obniżyć ostrość obrazu (standardowo ustawioną na 50%), wyłączyć funkcję Clear LCD 200 Hz oraz dezaktywować dynamiczny kontrast. W przeciwnym razie, nawet przy minimalnych ustawieniach, obraz staje się nadmiernie wyostrzony, pojawia się tzw. efekt teatru telewizji, a w ciemnych scenach brakuje odpowiedniej gradacji odcieni szarości.