Philips 46PFL9704H/12

Zaawansowany technologicznie 46” telewizor LCD Philipsa, który zdobył tegoroczną nagrodę EISA, jako najlepszy telewizor roku 2009.

Odbiornik, na tle modeli konkurencji, wyróżnia się jakością wykonania. Jego dopracowana stylistycznie obudowa, z obrotową podstawą, zrobiona jest z dobrego plastiku i wykończona szczotkowanym aluminium. Na jej tylnym panelu zamontowano udoskonalony, energooszczędny system podświetlenia Ambilight Spectra 3, w którym zwiększono liczbę diod LED (z 34 do 52).

Na lewym boku obudowy umieszczono podręczne złącza, m.in. HDMI 1.3 i USB 2.0. Podstawowy, bogaty zestaw gniazd zamontowano na tylnym panelu odbiornika. Znalazły się tu 4 wejścia HDMI 1.3 oraz złącze Ethernet, pozwalające na podłączenie telewizora do Internetu. Urządzenie wyposażono bowiem w funkcję Net TV, która umożliwia oglądanie na ekranie telewizora materiałów z zagranicznych serwisów internetowych, m.in. pogodowych (Meteo Group), z albumami zdjęć (MyAlbum) czy filmami (YouTube). Warto dodać, że funkcję tę można uruchomić również przy wykorzystaniu bezprzewodowej łączności - w telewizorze zainstalowany jest bowiem kontroler sieci Wi-Fi (standard „g”). Co ciekawe, 46PFL9704H/12, jako jedyny model na rynku, daje także możliwość uruchomienia przeglądarki internetowej i oglądania na ekranie dowolnego serwisu internetowego.

Odbiornik potrafi również odtwarzać zapisane w komputerze czy na przenośnym dysku USB pliki audio (MP3, AC3, LPCM, WMA), zdjęcia cyfrowe (JPEG, GIF) i filmy DivX (ale nie z obrazem w wysokiej rozdzielczości).

Urządzenie ma nowoczesną, 46” matrycę LCD Full HD z systemem podświetlenia LED Pro. Nie jest to podświetlenie krawędziowe diodami LED, lecz pełne, tylne. I chociaż telewizor nie jest tak cienki jak modele konkurencji, oferuje zdecydowanie lepszą równomierność podświetlania ekranu i wyższy współczynnik kontrastu.

Odbiornik został wyposażony w rozbudowane układy udoskonalenia obrazu, m.in. Perfect Pixel HD, który redukuje szumy, poprawia barwy i ostrość, czy zwiększający stabilność i niwelujący smużenie system Clear LCD 200 Hz. Trzeba przyznać, że układy te sprawdzają się wyjątkowo dobrze, ale tylko w przypadku sygnału wideo nie najlepszej jakości – np. przy oglądaniu standardowej telewizji czy filmów DivX. Niestety, przy sygnale Full HD ich ingerencja jest zbyt duża i obraz przestaje być naturalny. Dlatego przy wyświetlaniu filmów odtwarzanych np. z płyt Blu-ray radzimy obniżyć ostrość obrazu (standardowo ustawioną na 50%), wyłączyć funkcję Clear LCD 200 Hz oraz dezaktywować dynamiczny kontrast. W przeciwnym razie, nawet przy minimalnych ustawieniach, obraz staje się nadmiernie wyostrzony, pojawia się tzw. efekt teatru telewizji, a w ciemnych scenach brakuje odpowiedniej gradacji odcieni szarości.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: