Philips 55OLED803

Najtańszy w rankingu OLED z systemem Android TV.

Philips 55OLED803 to najbardziej opłacalny model telewizora OLED w naszym zestawieniu. Z jednej strony oferuje już popularny system Android TV oraz flagową funkcję Philips'a - Ambilight, a z drugiej strony jego cena detaliczna nie jest mocno wygórowana. Oczywiście 5999 zł to duża kwota, jak na zakup telewizora o przekątnej 55 cali, ale na tle rywali pod tym względem Philips 55OLED803 wypada bardzo dobrze.

Philips 55OLED803

Stosunek jakości do ceny doceniła również EISA. Philips 55OLED803 otrzymał nagrodę "BEST BUY OLED TV" 2018-2019.

Philips 55OLED803 wyróżnia się obecnością technologii Ambilight. Z tyłu obudowy umieszczono szereg diod LED, które rzucają na ścianę światło w kolorach wyświetlanych na ekranie w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to stosowane jest przez producenta od wielu lat, a klienci bardzo je doceniają.

Na pokładzie Philips 55OLED803 znalazł się procesor Philips P5 Perfect Picture drugiej generacji z technologią przetwarzania Perfect Natural Reality. Odpowiedzialny jest on za reprodukcję kolorów i dba, aby obraz na ekranie był idealnie ostry i płynny. Nie zabrakło wsparcia dla technologii HDR Perfect oraz rozdzielczości 4K.

Za platformę Smart TV Philipsa 55OLED803 odpowiada Android TV. Udostępnia on użytkownikowi dostęp do wielu aplikacji za pomocą sklepu Google Play. Całością można sterować za pomocą wbudowanego Asystenta Google z obsługą języka polskiego.

Za dźwięk odpowiada technologia DTS HD Premium Suite oraz wbudowane głośniki wyróżniające się mocą aż 50 W.