Philips 55PUS7502/12

Philips 55PUS7502/12 to 55 cali w jakości 4K. Jakie funkcje ma do zaoferowania?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • System Ambilight
  • Philips P5 Perfect Picture Engine
  • Obsługa HDR
  • Premium Color
  • Funkcje Smart TV

Wady:

  • Nierówne podświetlenie matrycy
  • W tej cenie jakość dźwięku powinna być lepsza

Telewizor Philips - obraz i dźwięk

Philips 55PUS7502/12 to telewizor LED 4K z systemem Android. 55-calowy ekran wyposażony został w 3-stronny systemem Ambilight, jego jasność to wysokie 400 cd/m² , a wśród praktycznych funkcji znajdziemy m.in. dostosowywanie się do koloru ściany. Philips P5 Perfect Picture Engine to technologia, wykorzystującą opatentowany procesor producenta. Optymalizuje wszystkie wyświetlane treści za pomocą zaawansowanego algorytmu. Dzięki radykalnie zwiększonej mocy przetwarzania procesora P5 uzyskano łączną poprawę jakości obrazu na poziomie 50%, co powinno przełożyć na głębszą czerń i jaśniejszą biel oraz intensywność nasycenia innych barw. Kolejnym ulepszeniem jest wsparcie dla HDR - technologii pozwalającej na podrasowanie kontrastu oraz rozdzielczości i barw na ekranie. Kolejna zaleta a propos obrazu to technologia Premium Color firmy - stanowi połączenie ulepszonej o 85% szerokiej gamy kolorów i przetwarzania 4 bilionów kolorów, co umożliwia osiągnięcie większej rozdzielczości i nasycenia barw. Jednak uwaga - gdy patrzy się na telewizor ze zbyt bliskiej odległości lub pod ostrym kątem, obraz może on tracić na jakości - jest to spowodowane nierównym podświetleniem matrycy. Jeśli chodzi o dźwięk, to Philips 55PUS7502/12 może pochwalić się głośnikami o mocy wyjściowej 45W, z technologią DTS HD Premium Sound, jednak jego jakość - pomimo wbudowanego subwoofera - jest przeciętna. Dlatego polecane są głośniki zewnętrzne.

Philips 55PUS7502/12 - komunikacja i funkcje

Telewizor Philips to Smart TV, więc ma wbudowaną łączność dwupasmową Wi-Fi 11ac. Działa pod kontrolą systemu Android, a czterordzeniowy procesor pozwala na przeglądanie internetu, uruchamianie gier i aplikacji czy odtwarzanie filmów. 16 GB pamięci z możliwością rozszerzenia daje dużą ilość miejsca do zapisywania ulubionych treści i instalowania większej liczby aplikacji. Nie brak w nich popularnego Netflixa, YouTube czy oczywiście aplikacji ze sklepu Google Play. Inne dostępne funkcje Smart TV to nagrywanie USB (dostępne są dwa złacza USB), klient i serwer MultiRoom, kontrola rodzicielska, SimplyShare. Urządzenia - jak konsola czy dysk zewnętrzny - można podłączać za pomocą dowolnego z czterech wejść HDMI.

Zobacz również:

  • Recenzja: HiSense 55E7KQ PRO - nowa propozycja 4K dla graczy i miłośników dynamicznych akcji
  • Recenzja: Hisense ULED Smart TV 55U7HQ - sprawdzam telewizor stworzony na Mundial w Katarze [RECENZJA]

Podsumowując: telewizor Philips 55PUS7502/12 ma mnóstwo przydatnych funkcji i dobrą wielkość ekranu, jednak jakość emitowanego obrazu może czasami rozczarować.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: