Philips 56PFL9954H/12

Zalety:

 • Ekran w proporcjach 21:9
 • Wysoka jakość obrazu
 • Świetny kontrast
 • Skuteczny system 200 Hz
 • Bardzo dobra jakość dźwięku
 • Komunikacja z Internetem
 • Kontroler sieci Wi-Fi
 • Obsługa DviX/MP3/JPEG
 • Efektowny system podświetlenia obudowy Ambilight Spectra 3.

Wady:

 • Nie odtwarza filmów HD z sieci
 • Wysoka cena

Telewizor z ekranem o proporcjach prawdziwie kinowych 21:9, to ciekawy produkt, który zainteresuje przede wszystkim miłośników kina domowego.

W ofercie Philipsa pojawił się pierwszy na świecie telewizor LCD z ekranem w proporcjach 21:9, dopasowanym do wyświetlania filmów z obrazem w formacie kinowym 2,35:1. Model 56PFL9954H/12 ma efektowną stylistycznie, czarną obudowę wykonaną z dobrej jakości tworzyw. Na jej tylnej ściance zamontowano podświetlenie Ambilight Spectra 3 - dookoła ekranu emitowane jest światło dostosowane barwą i jasnością do aktualnie wyświetlanych scen. Telewizor standardowo sprzedawany jest z wieszakiem umożliwiającym montaż odbiornika na ścianie, ale za to bez podstawy (można ją dokupić).

Na prawym boku obudowy umieszczono podręczne złącza, m.in. HDMI, USB oraz czytnik kart PCMCIA. Podstawowy, bogaty zestaw gniazd zamontowano na tylnym panelu odbiornika. Znalazły się tu 4 wejścia HDMI oraz złącze Ethernet pozwalające na podłączenie telewizora do Internetu. Urządzenie wyposażono bowiem w nową funkcję Net TV, która umożliwia oglądanie na ekranie telewizora materiałów z zagranicznych serwisów internetowych, m.in. pogodowych (Meteo Group), z albumami zdjęć (MyAlbum) czy filmami (YouTube). Warto dodać, że funkcję tę można uruchomić także przy wykorzystaniu bezprzewodowej łączności - w telewizorze zainstalowany jest kontroler sieci Wi-Fi (standard „g”).

Odbiornik potrafi również odtwarzać zapisane w komputerze czy na przenośnym dysku USB pliki audio (AAC LC, MP3, AC3, LPCM, WMA), zdjęcia cyfrowe (JPEG, GIF) i filmy DivX (ale nie z obrazem w wysokiej rozdzielczości).

Obsługa telewizora jest prosta dzięki zastosowaniu nowego, dobrze przygotowanego, z czytelnymi, dużymi ikonami menu ekranowego. Pozwala ono łatwo zmieniać nawet zaawansowane ustawienia konfiguracyjne, szybko przełączać źródła sygnału (Blu-ray, komputer itp.) czy uruchamiać funkcje multimedialne telewizora (np. Net TV).

W 56PFL9954H/12 zamontowano 56-calową, bardzo szybką matrycę LCD (czas reakcji to zaledwie 1 ms) o rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli, wyposażoną w równomierne, tradycyjne podświetlenie CCFL, oferujące poszerzone spektrum barw. Generowany obraz jest szczegółowy, bardzo kontrastowy (80 000:1) i ma dobrze nasycone kolory oraz głęboką czerń (jednak nieco gorszą od oferowanej przez najlepsze modele konkurencji z podświetleniem LED).

Telewizor wyposażono w sprawnie działający układ poprawy jakości obrazu Perfect Pixel HD, który m.in. redukuje szumy, poprawia barwy i ostrość. Trzeba przyznać, że sprawdza się wyjątkowo dobrze w przypadku sygnału wideo nie najlepszej jakości – np. przy oglądaniu standardowej telewizji czy filmów DivX. Urządzenie ma także niwelujący smużenie i poprawiający stabilność obrazu system Clear LCD 200 Hz. Jego działanie jest bardzo skuteczne, niestety, podobnie jak w innych modelach Philipsa, działa wyłącznie z funkcją Perfect Natural Motion, która (jeśli nie jest ustawiona na minimalnym poziomie) wzmacnia wrażenie trójwymiarowości obrazu, ale kosztem jego naturalności (poruszające się obiekty wydają się oderwane od tła).

Zastosowany w telewizorze specjalny tryb rozciągania obrazu z formatu 4:3 lub 16:9 do pełnych rozmiarów matrycy (21:9) działa zaskakująco dobrze, a obraz zostaje tylko nieznacznie zniekształcony. Ponieważ po rozszerzeniu obrazu do formatu 21:9 napisy ekranowe mogą być niewidoczne, urządzenie wyposażono w specjalny tryb „Napisy”. Po jego uruchomieniu, na dole ekranu pojawia się czarny pas, na którym w dwóch rzędach prezentowane są napisy.

Warto dodać, że oferowany przez telewizor dźwięk ma rewelacyjnie wysoką jakość. Wbudowane w obudowę głośniki (w tym 2 subwoofery) generują przestrzenne, z mocnym basem, czyste brzmienie, które może konkurować z oferowanym przez zintegrowane zestawy kina domowego.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier