Philips 65PUS7101

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Funkcje Ambilight
  • Dobra jakość dźwięku
  • Funkcje Smart TV

Wady:

  • Brak funkcji wyszukiwania głosowego
  • Wolno działająca przeglądarka

Philips 65PUS7101 to 4K UHD na 65 calach. Jak wypada w praktyce?

Telewizor Philips - obraz i dźwięk

Philips 65PUS7101 to telewizor LED o przekątnej ekranu 65". Pokazuje na nim obraz w jakości 4K Ultra HD, czyli 3840x2160 pikseli w formacie 16:9 i jasnością 400 cd/m². Zastosowano w nim cały szereg technologii mających za zadanie poprawienie jego jakości. Wśród nich znajdziemy Pixel Plus Ultra HD (optymalizuje obraz), Premium Color (stanowi połączenie ulepszonej o 85% szerokiej gamy kolorów i przetwarzania 4 bilionów kolorów), Micro Dimming Pro (funkcja optymalizująca kontrast w zależności od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Wraz z specjalnym oprogramowaniem analizuje obraz w 6400 różnych obszarach). Philips 65PUS7101 ma bardzo wysoką częstotliwość odświeżania, wynoszącą 2000 Hz. Funkcje Ambilight mają za zadanie optycznie poszerzyć wyświetlacz, co znacznie wpływa na komfort użytkowania tego modelu. Emitując na ścianę bardzo szeroką poświatę z trzech stron ekranu, telewizor tworzy wrażenie że oglądany program wychodzi z ram telewizora i przenosi się wprost do twego salonu.

Jeśli chodzi o dźwięk, telewizor Philips ma dwa wbudowane głośniki o mocy 15W każdy. Wykorzystana w nich technologia DTS Premium Suite umożliwia osiągnięcie dźwięku przestrzennego i sprawdza się świetnie - nie można mieć co do niego żadnych zastrzeżeń.

Philips 65PUS7101 - łączność i komunikacja

Philips 65PUS7101 to Smart TV (wbudowana łączność Wi-Fi 11ac 2x2), który działa pod kontrolą systemu Android. Daje to dostęp do wszystkich aplikacji ze sklepu Google Play, a preinstalowane aplikacje to między innymi YouTube oraz Netflix. Wbudowana przeglądarka nie działa jednak najlepiej i czasami otwieranie stron chwilę zajmuje, ale to jedyny minus. Telewizor posiada 16 GB pamięci, co daje dużą ilość miejsca do zapisywania ulubionych treści i instalowania większej liczby aplikacji. Można także dokonywać zapisu na pamięci zewnętrzne, korzystając z trzech portów USB. Oprócz nich w obudowie znajdziemy 4 wyjścia HDMI, dzięki czemu swobodnie podłączymy kilka urządzeń. Zastanawia tylko, czemu sprzęt tej klasy nie ma funkcji wyszukiwania głosowego, ale jeśli komuś to nie przeszkadza, nie będzie to minusem.

Podsumowując: telewizor Philips 65PUS7101 to bardzo udany model, w który można śmiało inwestować. Ze względu na swoje gabaryty sprawdzi się zwłaszcza w dużych salonach.