Philips 8FF3WMI

Zalety:

  • Wysoka jakość wykonania
  • Wysoki kontrast
  • Komplet czytników kart
  • Ciekawe funkcje użytkowe

Wady:

  • Wysoka cena

Ramka Philipsa bardzo dobrze wypadła w naszych testach. Kosztuje niemało, lecz w zamian oferuje ciekawe rozwiązania techniczne i jest świetnie wykonana.

Ramka Philipsa bardzo dobrze wypadła w naszych testach. Kosztuje niemało, lecz w zamian oferuje ciekawe rozwiązania techniczne i jest świetnie wykonana. Front obudowy pokryto szczotkowanym aluminium, które sprawia, że model ten doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu i stanowi jego ozdobę. Zastosowany panel LCD dysponuje przekątną 8 cali i wysoką rozdzielczością 800x600 pikseli. Bardzo bogaty jest panel gniazd obejmujący m.in. złącze USB (można podłączyć standardowy pendrive), aż 2 wejścia na karty SD (także SDHC o dużych pojemnościach), a oprócz tego MMC, MS PRO, CF oraz xD. Jak widać mamy komplet czytników kart tak więc po wykonaniu zdjęć cyfrówką możecie kartę bezpośrednio umieścić w odpowiednim złączu ramki.

Wbudowana pamięć ma pojemność 128 MB, co oznacza, że przy nominalnej rozdzielczości SVGA ramka pomieści ok 1000 zdjęć. Ramka posiada przyjazne menu ekranowe choć niestety nie zostało spolszczone. Jeśli na ekranie ramki będziemy chcieli wyświetlić zdjęcie panoramiczne (800x480 pikseli) to na ekranie pojawi się ono bez zniekształceń (rozszerzania). Przydatnym elementem jest także funkcja SmartPower Pro, w której skład wchodzi czujnik oświetlenia zewnętrznego badający intensywność światła i w zależności od niego regulujący jasność podświetlenia ekranu. Dodatkowo ramka posiada timer który pozwala ustalić godziny w jakich ramka ma być uruchamiana i wyłączana. To wygodne rozwiązanie bo w nocy ramka automatycznie zostanie wyłączona oszczędzając tym samym energię elektryczną.

W przypadku zdjęć, których proporcje nie odpowiadają rozdzielczości matrycy można uruchomić funkcję RadiantColor inteligentnie wypełniającą pustą przestrzeń wyświetlacza gradientem barwnym związanym z prezentowanym obrazem. Jeśli przyjdzie Wam taka ochota, to na ekranie można wyświetlić kilka zdjęć ułożonych w kolaż. Dodatkowo ramki można używać w pozycji pionowej i poziomej, a po przekręceniu ekranu obraz automatycznie zostanie przekręcony aby poprawnie prezentował się na ekranie. Ramka może stać na stole lub zawisnąć na ścianie. Z wyposażenia dodatkowego przyda się terminarz oraz zegar. Ekran ramki dysponuje wysokim współczynnikiem kontrastu wynoszącym aż 421:1. To wartość, której nie powstydziłby się niejeden telewizor LCD czy dobry monitor komputerowy. Jasność to zadowalające 198 cd/m2.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier